Piękno województwa podlaskiego

Podlasie jest najbardziej wysuniętym na północny-wschód województwem Polski. Od wschodu graniczy ono z Białorusią,a od północy z Litwą. Występują tu 4 parki narodowe, 3 krajobrazowe, aż osiemdziesiąt siedem rezerwatów przyrody oraz liczne tereny chronionego krajobrazu. Jego miastem stołecznym jest Białystok. Innymi istotnymi ośrodkami miejskimi są Łomża a także Suwałki. Mieści się tutaj bardzo dużo atrakcyjnych miejsc do zobaczenia.

Odpoczynek na Podlasiu olśni zapewne nie jedną osobę. Poniżej parę wartych do zrealizowania ofert na odpoczynek.

Pierwszym godnym zalecenia miejscem jest zalew Czarna Białostocka. Leży on w Puszczy Knyszyńskiej. Jest w tym miejscu nadzwyczaj ustronnie, zacisznie a także przecudnie. Zejścia do wody są łagodne a dno jest czyste i piaszczyste. W sezonie letnim plaże pilnowane są przez ratowników. Wówczas także jest możliwość pożyczenia sprzętu wodnego. Innym ujmującym miejscem jest Jezioro Studzieniczne.

Dzika Zagroda

Autor: www.nakaszubach.pl
Źródło: www.nakaszubach.pl

Leży ono nieopodal Augustowa. Wokół jeziora zlokalizowane są domki rekreacyjne jak również pola namiotowe. Miejsce to jest (rozwinięcie tematu- VIllaMare – ciekawy serwis) warte zaproponowania osobom, które szukają ciszy i spokoju. Niedaleko jeziora mieści się miejscowość, Studzieniczna, w której zobaczyć można sanktuarium Matki Boskiej Studzieniczańskiej. Ze swoimi dzieciakami możemy udać się do Jurajskiego Parku Dinozaurów, który jest w Jurowcach. Wystawiono tuta dwadzieścia siedem eksponatów a także kilkanaście plansz informacyjnych. Na tablicach owych są zamieszczone informacje o konkretnym dinozaurze. Do niektórych dinozaurów można zbliżyć się i dotknąć je. Inną atrakcyjną wyprawą jest rejs statkiem żeglugi augustowskiej.

Rejs taki może potrwać od 45 min. do 2, 5h – wszystko jest zależne od nas samych. Oczywiście polecany jest ten najdłuższy. Niemniej jednak, jeśli w taki rejs wybieramy się z małymi dziećmi lepiej wybrać ten krótszy. Podlasie oferuje również lot balonem. Z uwagi na to, że Podlasie (wakacje na podlasiu) jest jednym z najdzikszych regionów Polski, bowiem jest tu mała ilość przemysłu a powietrze jest można rzec czyste, uniesienie się tutaj w powietrze jest rzeczywiście znakomitym przeżyciem. Polecamy .