Akcesoria na turystykę górską lub kolarską

Nadchodzą dużymi krokami mniej chłodne miesiące, w trakcie których, długo przed rozpoczęciem wakacji, wielu ludzi wyrusza na piesze i rowerowe wędrówki. Stanowi to bardzo dogodne z niektórych względów rozwiązanie – zapewnienie sobie urlopu, zanim na ścieżkach górskich, polach namiotowych i w hotelikach pojawi się armia urlopowiczów – jednak wymaga silnego charakteru i fizycznej kondycji, a z całą pewnością solidnego stanu zdrowia.

Ognisko

Autor: jeffedoe
Źródło: http://www.flickr.com/photos/jeffedoe/1858612267/sizes/o/

Pierwszą i zasadniczą rzeczą, o jaką trzeba zadbać, jest sprzęt, przy jakiego użyciu zamierzamy się przemieszczać z miejsca na miejsce. O rowerach można tworzyć całe tomy – w paru słowach jednak da się powiedzieć, że każdy rower do podróżowania musi posiadać solidnie naoliwione łożyska, wycentrowane koła i nowe opony. Pozostałą resztę porad można przeczytać w setkach podręczników, jakie wyjaśniają wszystkie detale. Co do obuwia – najkorzystniej, kiedy służą już kolejny sezon, a jeśli to chrzest bojowy nowego obuwia, rozsądnie rozruszać je nieco przed wyrwaniem w poważną podróż.

Wejdź na ten link oraz zobacz w treści opublikowany w tamtym miejscu artykuł. Są tam inne tego rodzaju materiały. One też podnoszą tę tematykę.

Jest to konieczne, by uniknąć poważnych otarć, które każde nowe obuwie w zasadzie gwarantuje, bez względu na cenę. Co do ceny natomiast – nie warto oszczędzać na butach, im solidniejsza cholewka, im wygodniejsze wyłożenie wewnątrz, im solidniejsza, najlepiej vibramowa podeszwa, tym lepiej się spiszą w podróży. Więcej w temacie: marka zamberlan.

Tym, co lubią odrobinę wygodnictwa w czasie wędrówek i nie do końca ufają swojemu zdrowiu, na pewno przyda się trochę doposażenia kulinarnego. Szczególnie w czasie zimniejszej nocy lub [zorganizowane wyjazdy na narty] ulewnego odcinka na trasie świetnie spisze się kuchnia turystyczna, niezastąpiona w momencie, kiedy trzeba przyrządzić samodzielnie jakiś ciepły posiłek. Do zestawu z pewnością przydadzą się sztućce turystyczne, jakich różne rodzaje da się odszukać nie tylko w salonach ze sprzętem turystycznym, ale także w sklepach z ekwipunkiem wojskowym. Sztućce turystyczne to kompaktowe, złączone ze sobą łyżka, nóż i widelec. Zobacz: wpis.

Komplet sprzętu, rzecz jasna, musi zmieścić się do plecaka albo sakw rowerowych, chyba że mamy ten luksus i jedziemy z przyczepką rowerową. Należy zachować zdrowy konsensus pomiędzy komfortem, obciążeniem bagażami i oczekiwaniami wobec podejmowanej wyprawy. A gdy z początku stanowi to kłopot, najlepiej spytać o wsparcie i towarzystwo w podróży kogoś doświadczonego.