Niewielki kraj z ogromnym wyborem atrakcji czyli co interesującego można zobaczyć będąc na wycieczce w Izraelu

Kraje Afryki północnej są coraz chętniej wybieranym miejscem wycieczek turystów z całego świata. Maroko, Tunezja czy Egipt to kraje znane każdemu na turystycznej mapie świata. Lecz coraz większym zainteresowaniem cieszy się w ostatnich czasach nieduży Izrael, i to zarówno pośród ludzi, którzy chcą zobaczyć najważniejsze religijne miejsca, jak również dla wielbiciele przepięknej podwodnej przyrody.

więcej na stronie biura

Autor: Shiny Things
Źródło: http://www.flickr.com
W Izraelu nie zabraknie niczego – w praktyce aby zwiedzić dokładnie ten niezwykły kraj, to trzeba by było przeznaczyć na to przynajmniej kilka tygodni. Jednak najczęściej tyle czasu nie będą mieć na to, więc skupiają się wtedy na najciekawszych miejscach, jakie Izrael może zaoferować. Do największych zalicza się Morze Czerwone, z niezwykłym podwodnym światem na jednych z najpiękniejszych raf koralowych. W miejscowościach leżących nad nim jest bardzo rozwinięta baza nurkowa – zarówno dla osób z dużym doświadczeniem, jak i dla pierwszy raz próbujących zejścia pod powierzchnie wody ze sprzętem do nurkowania.

Lecz dla zdecydowanej większości turystów Izrael (sprawdź to) przede wszystkim będzie się kojarzył z miejscem religijnego kultu – i nie do pomyślenia jest, aby udając się tam na wycieczkę nie zwiedzić najważniejszych miejsc z tym związanych. Niektóre wycieczki są nastawione jedynie na to – ich program dopasowany jest do pielgrzymów, którzy chcą zobaczyć jak najwięcej. Dla chrześcijan głównym miejscem do zobaczenia w tym niezwykłym kraju będzie Jerozolima – to tam łączą się losy Żydów, mułzułmanów i chrześcijan. W Jerozolimie najchętniej oglądane są miejsca religijnego kultu, ale oprócz tego miasto to oferuje ogromną ilość innego rodzaju zabytków, przykładowo takich jak wielkie mury albo prawie tysiącletni bazar.

Będąc w Izraelu – aktualna oferta na stronie – koniecznie należy odwiedzić też inne miejscowości związane z życiem Jezusa, czyli Betlejem i Nazaret. Oprócz tych miejsc w Izraelu jest do obejrzenia sporo innych zabytków, ruin zamków i starych budowli, niekiedy pochodzących sprzed kilku tysięcy lat, kraj ten jest także miejscem, gdzie znajduje się sporo niezwykłych narodowych parków ze wspaniałą przyrodą.