Kąty Rybackie rewelacyjny pomysł na rodzinne wczasy nad Bałtykiem

Kąty Rybackie to malutka, nadmorska wioska rybacka, położona w gminie Rewal. Obszar ten figuruje w propozycjach wczasowych, jako Wybrzeże Rewalskie. Do najogromniejszych atrakcji miejscowości należy piaszczysta plaża, wysokie urwisko w jednej z zatok, a także latarnia morska.

Morze, Bałtyk

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Latarnia Morska umiejscowiona jest na wysokim, klifowym brzegu. Latarnia funkcjonuje od grudnia 1866 r. i sięga wysokości czterdziestu pięciu metrów. Obiekt jest udostępniony do zobaczenia, dzięki czemu z jego tarasu widokowego ma się okazję do oglądania niesamowitej panoramy Wybrzeża Rewalskiego.

Cały zespół latarni morskiej z przylegającym do niej ogrodem, domem latarników i dwoma budynkami gospodarczymi został wpisany do rejestru zabytków. W trakcie wakacji w Kątach Rybackicj trzeba udać się do Muzeum Rybołówstwa Morskiego znajdującego się w willi z lat trzydziestych dwudziestego wieku, przy al. Bursztynowej. Tutejsza ekspozycja prezentuje specyfikę pracy rybaków jak również elementy kultury pomorskiej. Zainteresowanie przyciągają także umieszczone na zewnątrz willi kutry rybackie, będące darem od okolicznych rybaków.

Zamierzasz zdobyć inne dane na opisywany temat? Zapewne notka z witryny (https://www.saleweselne.com/nowy-sacz/) również je posiada, zatem kliknij tutaj i poznaj je szczegółowo.

W muzeum, poza ekspozycji stałej, organizowane są także ekspozycje czasowe o różnorodnej problematyce, między innymi historia mody i zwyczajów plażowych, rybołówstwo bałtyckie, piaski wybrzeży świata, ryby akwariowe i sprzęt rybacki, zdjęcia z lotu ptaka, czy też akwarele prezentujące atrakcje gminy. W Katach Rybackich mieści się także stacja Gryfickiej Kolei Wąskotorowej, przez którą w okresie letnim przemierza kolejka wąskotorowa tzw. ciuchcia Retro, pokonująca trasę z Gryfic do Trzęsacza, Rewala, Śliwina, Pogorzelicy i oczywiście Kątów Rybackich. Jest to jedynie 22% ze wszystkich linii poprzedniej Gryfickiej Kolei Wąskotorowej, która w przeszłości miała pokaźne znaczenie transportowo – gospodarcze. Do innych ciekawych zabytków należą dawne zagrody i kamieniczki rybackie z XVIII i XIX wieku z eleganckimi bramami wjazdowymi, znajdujące się w starszej części wsi.

Podstawową atrakcję Kątów Rybackich stanowi tutejsza rozległa, piaszczysta plaża. Jest ona świetnie przygotowana dla wczasowiczów, są tutaj ratownicy, dmuchane zamki, balony do skakania, skutery wodne, motorówki i zjeżdżalnie. Podczas wypoczynku na plaży można obserwować też pracę rybaków, którzy korzystają z miejscowej przystani morskiej. Jest to również niepowtarzalna szansa do zakupienia niedawno co złowionych ryb.

Te opublikowane tutaj wpisy z www (http://www.calus-p.pl/123-lozka) zaspokoją Twą ciekawość, jeżeli rozpatrywana w tym materialne kwestia bardzo Cię zaabsorbowała.

Znanym bywalcem okolic latarni morskiej jest foka Depka, która stała się niemalże symbolem miasta i stałym obiektem zainteresowania turystów.

Przez Katy Rybackie przebiegają dwa znane szlaki turystyczne: Szlak Liwiej Łuży i Szlak Nadmorski imienia dr Czesława Piskorskiego. Jezioro Liwia Łuża otoczone jest ochroną pod postacią faunistycznego rezerwatu przyrody. Do najbardziej cennych elementów tutejszej przyrody jest ekosystem płyciutkiego, lagunowego jeziora, siedliska unikatowych gatunków roślin zwłaszcza słonolubnych, a także gniazdujące tu ptaki wodno – błotne. Ochrona ścisła dotyczy 162,52 ha wód przybrzeżnych, powierzchni jeziora z największą liczbą “wysp” utworzonych przez szuwary oczeretowe z olsami i szuwarami trzcinowymi. W rezerwacie można spotkać m.in. następujące gatunki ptaków: perkoz dwuczuby, łabędź niemy, gęgawa, błotniak stawowy, żuraw i mnóstwo innych.

Do najbardziej interesujących imprez które są organizowane w Katach rybackich należą: Guide Tour 2008 Rewal- Trzebiatów- Międzyzdroje, Wielka Majówka w Gminie Rewal, Siatkarska Majówka, Regionalne Zawody w Skokach Przez Przeszkody, Mistrzostwa Polski Lekarzy w Siatkówce Plażowej, Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn, Nadmorski Zlot VW Garbusów, Bałtycki Turniej Tenisowy Aktorów i Artystów “Baltic Cup”, Bieg Śniadaniowy, Zlot Motocykli i Festiwal Indii.

***
Kompletną ofertę na wczasy dwa tysiące czternaście w Kątach Rybackich można wyszukać w serwisie albo klikając na niżej umieszczone linki:
– pensjonaty Kąty Rybackie (zapraszamy na stronę)
– odpoczynek Kąty Rybackie
– Niechorze kwatery