Najlepsze odpoczynek 2014 nad morzem w Zatoce Pomorskiej

Międzyzdroje to letnia stolica Pomorza Zachodniego i miejscowość kuracyjna o ponad 100-letniej historii. Miasto położone jest w środkowej części wybrzeża wyspy Wolin, nad Zatoką Pomorską. Międzyzdroje to kurort niewymownie śliczny. Urocze domy i domy wczasowe zlokalizowane w otoczeniu drzew, deptak, molo, port rybacki, wydmy, wybrzeże i Bałtyk idealnie się tu ze sobą komponują i tworzą malowniczą całość. Bardzo duża baza noclegowa oferuje licznym urlopowiczom domki mieszczące się przy samej plaży a także interesujące cenowo noclegi. Międzyzdroje to, wszak prawdziwy turystyczny raj.

kliknij i czytaj

Autor: Matthias Haas
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo popularnym miejscem na przechadzki w Międzyzdrojach jest molo o długości trzystu dziewięćdziesięciu pięciu metrów, znajdujące się w środkowej części miejskiej plaży, przy amfiteatrze i pasażu handlowym. Molo jest zarazem przystanią morską, z której można wybrać się pragnąc zobaczyć Świnoujście i niemieckie porty wyspy Uznam. Ciekawostką jest mieszcząca się po wschodniej części wejścia na molo szafka meteorologiczna z przełomu dziewiętnastego i XX w. powiadamiająca wczasowiczów o stanie pogody. Szafka ma wyjątkowo misterne, piękne ozdabiania i jest zabytkowym obiektem niewielkiej architektury.

W nadmorskiej części miasta mieszczą się historyczne zabudowania kurortu i Park Zdrojowy imieniem Fryderyka Chopina z pomnikiem tego wspaniałego kompozytora i pianisty. Międzyzdroje nieraz kojarzą nam się ze znanymi artystami – z pewnością za sprawą odbywającego się tu do dwu tysięcznego szóstego roku Festiwalu Gwiazd. O tej kultowej imprezie przypomina nam rozciągająca się obok hotelu „Amber Baltic” Promenada Gwiazd z odciskami dłoni słynnych z polskiego kina aktorów i artystów. Historia Promenady Gwiazd sięga tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego szóstego roku, kiedy w trakcie Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd swoje dłonie odcisnęli tutaj pierwsi, polscy aktorzy. Przy Alei znajduje się ławeczka Gustawa Holoubka, gdzie można odpocząć u boku figury tego rewelacyjnego aktora i inscenizatora. Nie jedynie odciski dłoni, lecz również całe sławy można zobaczyć w Gabinecie Figur Woskowych. Znajdują się tu artyści, politycy, postacie z bajek a także ludzie o nieprzeciętnym wyglądzie. Szukając pomysłu na urlop 2014 oraz licząc na aktywny odpoczynek można śmiało postawić na Międzyzdroje.

Międzyzdroje mogą pochlubić się uroczą plażą z jasnym i wyjątkowo drobniutkim piaskiem. Plaża miejska jest znakomicie zagospodarowana – są tu wypożyczalnie sprzętu morskiego, ślizgawki wodne, można wykupić przejażdżkę “bananem” czy skuterem wodnym. W sezonie na rewelacyjną uciechę zaprasza wczasowiczów dyskoteka Copacabana.

W Międzyzdrojach odbywa się mnóstwo interesujących imprez przyciągających masy uczestników i widzów. Najważniejsze z nich, to: Eurofestiwal, Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego Perła Bałtyku, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Amber Baltic – Festiwal Muzyki Klasycznej i Romantycznej, Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej, Europejski Festiwal Gwiazd, Muzyczne lato w Międzyzdrojach, Międzynarodowe Czwartki Organowe, Spotkania Artystyczne Seniorów Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar miasta Międzyzdroje oraz Morskie Zaduszki. Wakacje nad morzem Bałtyckim mogą okazać się rewelacyjną okazją do odrobiny wariactwa i aktywnego odpoczynku – przeczytaj w tym temacie.

Międzyzdroje leżą w sąsiedztwie Wolińskiego Parku Narodowego. Na jego obszarze znajdują się najwyższe klify w kraju – wznosząca się tutaj góra Gosań osiąga dziewięćdziesiąt trzy metry. U stóp stromych urwisk położona jest wąziutka, skalista plaża. Najbardziej znanym mieszkańcem tutejszego odcinka wybrzeża jest foka szara, występująca na liście zagrożonych gatunków w „Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt”. Na starych i wysokich dębach, sosnach i bukach swoje gniazda zakładają bieliki, których liczebność w Parku ocenia się na 3 – 4 pary lęgowe. Sądzi się, że w okolicach Parku gniazduje następne 6 – 7 par. W okresie zimowym zwiększa się tutaj liczba ptasich drapieżników i można doliczyć się tu wtedy około 30 gatunków. W Parku występuje też fascynująca roślinność, m.in. sędziwa buczyna pomorska porastająca klify, mniej więcej 8 gatunków storczyków i jedyny krajowy gatunek liany – wiciokrzew pomorski. W Wolińskim Parku Narodowym znajduje się również czarujące jezioro Wicko Wielkie z wyspą Wielki Krzek. Ciekawostką botaniczną są tu słonolubne gatunki roślin, na przykład świbka nadmorska. Teren ten nazywany jest Wsteczną Deltą Świny, albowiem podczas burz morze przedostawało się korytem rzeki w ląd pozostawiając tu słone osady. Czar delty w całości można docenić spoglądając na nią ze wzniesienia Zielonka. Kolejne znajdujące się tu jeziora to Czajcze, Żółwińskie i Kołczewo.

Stworzyliśmy artykuł o zbliżonej tematyce. Umieściliśmy go na następnej stronie. Wejdź zatem w podany link i dowiedz się szczegółów (https://eventroom.pl/) z tym związanych.

Obfitują one w ryby i są ukochanym miejscem wydr. Niesamowita przyroda Wolińskiego Parku Narodowego pokazana jest w tutejszym Muzeum Przyrodniczym.

***Kompletną ropozycję na wypoczynek dwa tysiące czternaście w Międzyzdrojach można znaleźć w serwisie albo klikając na niżej umieszczone linki:- domki Międzyzdroje- hotele Międzyzdroje- agroturystyka Międzyzdroje