Najcudowniejsze słuchowisko na świecie.

Istnieją takie audiobooki, które trzeba przesłuchać. Są tacy artyści, jakich zespoły świetnie się do tego nadają. Pewnym z taowych jest Andrzej Sapkowski oraz jego “Boży Bojownicy“. Premiera tego słuchowiska odbyła się 8 października 2012 roku i stanowi na dzień dzisiejszy superprodukcję kolejnej części Trylogii Husyckiej, jak popularnie określa się 3 powieści fantastyczno-historyczne Andrzeja Sapkowskiego.

audiobooki

Autor: Dave Crosby
Źródło: http://www.flickr.com

Najciekawszy a także jedyny taki audiobook w całej Europie, ponieważ został zrealizowany jako spektakl, pełen niezwykłych odgłosów, jakie ujmą wszystkich. Występuje w nim aż 190 aktorów, natomiast same nagrania trwały siedem miesięcy. Tworzenie końcowej odsłony trwała pięć miesięcy. Mega-słuchowisko zebrało całą czołówkę polskich artystów, na przykład Annę Dereszowską, Krzysztofa Wakulińskiego, Artura Barcisia, Adama Ferency, Krzysztofa Banaszyka.

O samym słuchowisku da się napisać, że tłem do zajść w nim ujętych są wojny husyckie. Główną postacią jest Reinmar z Bielawy, a słuchowisko Boży Bojownicy stanowi kontynuację “Narrenturm” z roku 2009. Są to słuchowiska, które oznaczane zostały spektaklami muzyki oraz wyobraźni.

Jeżeli interesuje Cię omawiany wpis, to bez ociągania kliknij tu i zobacz ponadto inny tak samo absorbujący news tabela obciążalności przewodów.

Ich twórcą został Janusz Kukuła, twórca wielu sztuk w Teatrze Polskim oraz paru niezwykle kultowych hitów. Muzykę skomponował Adam Skorupa, często honorowany nagrodami muzyk. Natomiast koszty produkcji w sumie, to są takie, jak wydatek za pojedynczy odcinek dobrego sitcomu.

audiobooki

Autor: Cory Doctorow
Źródło: http://www.flickr.com

Samo słuchowisko trwa 24 godziny. Osoby, które go nabyły zachwalały za pomysłowość, wyjątkowość. Prócz tego warto nadmienić o tym, iż warte jest każdych pieniędzy. Dużo osób prezentuje go również jako majstersztyk. Recenzenci odpowiadają również, iż jest to najwspanialszy audiobook, który kiedykolwiek słuchali. Bardzo istotne w tym jest to, iż to jedyne takie przedsięwzięcie na świecie, w jakim uczestniczy tyle ludzi. Niewątpliwie dorasta temuż zaledwie BBC, choć ich dokumenty są zdecydowanie krótsze. Ludzie, które cenią audiobooki na pewno powinny usłyszeć tego dzieła. Nie zawiodą się, to na pewno.