Muzeum Historii Naturalnej

Czy jest wśród nas osoba, która nie zastanawia się jak to było na ziemi gdy chodziły po niej dinozaury? Taką historię będziemy mogli bliżej poznać przy pomocy Muzeum Historii Naturalnej. Jednak aby nasza wycieczka okazała się niezapomniana i pełna wrażeń, radzimy wybrać się na krótką eskapadę do Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

To punkt obowiązkowy podczas podróżowania po owym mieście. Aż wierzyć się nie chce, że można je odwiedzić nie płacąc za wstęp. Muzeum Historii Naturalnej znajduje się w okolicach Muzeum Nauki, w przepięknym budynku, który ma w sobie pewną tajemniczą aurę, rodem z filmów o Harrym Potterze. Dzięki temu

londyn muzeum

Autor: Ben Sutherland
Źródło: http://www.flickr.com

nasze dzieci będą zadowolone. Niezwykłe w muzeum jest to, że większość eksponatów jest interaktywna – ruszające się i ryczące dinozaury, duża ilość gier , które sprawdzają naszą wiedzę i koncentrację, a także tak zawsze wyczekiwane przez naszych milusińskich eksperymenty. Poznawanie wiedzy dzięki zabawie jest zawsze mile widziana – dotyczy to nie tylko dzieci . W środku głównej sali przed naszymi oczyma wyrasta potężny szkielet dinozaura, diplodoka – to przedsmak tego, co będziemy mogli zobaczyć jeszcze w budynku.

Zainteresowanie wzbudzają rekonstrukcje szkieletów tych ogromnych gadów, które to, zamieszkiwały kiedyś naszą ziemię. Wizyta w muzeum daje możliwość usystematyzowania informacji a także zagłębienia się w tajniki badań i najświeższych informacji które dotyczą prehistorycznych olbrzymów.
Po przejściu wszystkich poziomów i alejek można nabrać sił w kafejce lub na jednej z ławek znajdujących się w głównej sali. Koniecznie jednak trzeba wejść na piętro galerii i uchwycić aparatem atmosferę tam panującą, byśmy mogli w przyszłości powrócić do tego absolutnie zniewalającego miejsca.
Mimo ogromu przeżyć i zapewnionych nam wciąż czujemy lekki niedosyt wiedzy? Zapraszamy więc by odwiedzić Muzeum Egipskie ! Jakże przyjemnie będzie zimą przenieść się do krainy piramid i wiecznego słońca. Przecież dowiedzieć się z książek o sarkofagach i mumiach to przecież nie to samo, co ujrzeć je „na żywo”. W tym miejscu także za darmo możemy zobaczyć eksponaty i podziwiać zabytki architektury i sztuki światowej. Uważam, że po wizycie w podobnych muzeach największy ignorant, zmieni swoje negatywne nastawienie do historii oraz starożytnych kultur.