Malowanki stymulują wyobraźnię

To malowanki sprawiają, że dzieci lepiej się uczą, łatwiej i szybciej adaptują materiał szkolny, wykazują się większą inteligencją, są bardziej kreatywne w rozwiązywaniu zadań i problemów, mają większe zaufanie do swoich kompetencji.

Dzieci, chłopcy i dziewczynki

Autor: iStock
Źródło: iStock

maluch zawsze kreuje w malowankach to, co wie i tyle, ile wie o świecie. Z tego względu jego dzieła są dużym źródłem wiedzy o tym, w jaki sposób myśli i świadectwem tego co doświadcza. Są szybą, przez które my dojrzali możemy spojrzeć do jego świata i przekonać się czym są jego malowanki dla dzieci, które wykreowało. Jest to wspaniałe urządzenie potrafiące stymulować myślenie, ponieważ po pierwsze dokładnie wpisują się w potrzeby myślenia konkretno – wyobrażeniowego, a po drugie angażują malca uczuciowo.

Czy inne tego typu treści dotyczące opisywanej tu sprawy będą dla Ciebie użyteczne? Jeśli tak, kliknij ten link – to wiarygodne informacje.

malec wczuwa się w swoją twór. Rysunki mogą stać się więc napędem progresu. Warto nadmienić, że „rozwój zdolności rysunkowych określa się jako wskaźnik dojrzałości umysłowej dziecka” (R.

Masz wielki kłopot z wyszukaniem dobrego rozwiązania Twego dylematu? Z pewnością szybko może pomóc Ci ta strona program tv – TVN7.

Fisher). Kształtowanie się zdolności poznawczych dziecka to długi proces, na który my dorośli nie mamy bezpośredniego wpływu – nie można przecież nikomu wlać do głowy przygotowanych recept. Możemy jednak wpływać pośrednio, organizując dzieciom interesujące doświadczenia, proponując edukujące rozrywki i twórcze zadania. Malowanki mogą stać się inspiracją i źródłem takich zadań. od czasu do czasu twoje najmłodszy ma chęć pomalować, ale nie ma na czym lub brak mu inwencji. Aby ułatwić mu zabawę pędzlem i farbami możesz sięgnąć po malowanki, które dadzą mnóstwoinspiracji i satysfakcji. Na poziom graficzny prac spory wpływ ma ogólna ruchowa sprawność rąk. Zabawy angażujące dłonie i ręce mogą pomóc tę sprawność poprawić i jeszcze lepiej się bawić. Zaproponujmy maluchowi „siłowanie na rękę”, zabawę „idzie kominiarz po drabinie”, strzepywanie ręki z wody, uderzanie palcem o palec w ułożeniu rąk jak do modlitwy, robienie kółek palcami itp. Wszystkie te czynności sprawią, że malowanie i rysowanie będzie wychodziło najmłodszemu jeszcze efektywniej.

Źródło: Animade