Malowanki stymulują wyobraźnię

To malowanki sprawiają, że dzieci lepiej się uczą, łatwiej i szybciej adaptują materiał szkolny, wykazują się większą inteligencją, są bardziej kreatywne w rozwiązywaniu zadań i problemów, mają większe zaufanie do swoich kompetencji.

Dzieci, chłopcy i dziewczynki

Autor: iStock
Źródło: iStock

maluch zawsze kreuje w malowankach to, co wie i tyle, ile wie o świecie. Z tego względu jego dzieła są dużym źródłem wiedzy o tym, w jaki sposób myśli i świadectwem tego co doświadcza. Są szybą, przez które my dojrzali możemy spojrzeć do jego świata i przekonać się czym są jego malowanki dla dzieci, które wykreowało. Jest to wspaniałe urządzenie potrafiące stymulować myślenie, ponieważ po pierwsze dokładnie wpisują się w potrzeby myślenia konkretno – wyobrażeniowego, a po drugie angażują malca uczuciowo.

Czy inne tego typu treści dotyczące opisywanej tu sprawy będą dla Ciebie użyteczne? Jeśli tak, kliknij ten link – to wiarygodne informacje.

malec wczuwa się w swoją twór. Rysunki mogą stać się więc napędem progresu. Warto nadmienić, że „rozwój zdolności rysunkowych określa się jako wskaźnik dojrzałości umysłowej dziecka” (R. Fisher). Kształtowanie się zdolności poznawczych dziecka to długi proces, na który my dorośli nie mamy bezpośredniego wpływu – nie można przecież nikomu wlać do głowy przygotowanych recept.

Podobał Ci się nasz tekst? Więc gorąco zapraszamy (https://stomatologiacichon.pl/endodonta-leczenie-kanalowe/) do następnych naszych newsów, które będą o bliskiej tematyce.

Możemy jednak wpływać pośrednio, organizując dzieciom interesujące doświadczenia, proponując edukujące rozrywki i twórcze zadania. Malowanki mogą stać się inspiracją i źródłem takich zadań. od czasu do czasu twoje najmłodszy ma chęć pomalować, ale nie ma na czym lub brak mu inwencji. Aby ułatwić mu zabawę pędzlem i farbami możesz sięgnąć po malowanki, które dadzą mnóstwoinspiracji i satysfakcji. Na poziom graficzny prac spory wpływ ma ogólna ruchowa sprawność rąk. Zabawy angażujące dłonie i ręce mogą pomóc tę sprawność poprawić i jeszcze lepiej się bawić. Zaproponujmy maluchowi „siłowanie na rękę”, zabawę „idzie kominiarz po drabinie”, strzepywanie ręki z wody, uderzanie palcem o palec w ułożeniu rąk jak do modlitwy, robienie kółek palcami itp. Wszystkie te czynności sprawią, że malowanie i rysowanie będzie wychodziło najmłodszemu jeszcze efektywniej.

Źródło: Animade