lubisz wycieczki egzotyczne? – jeśli tak, to spędź urlop w Indiach

Sri Lanka to niewielka wyspa o powierzchni 65 tys. km kw. Mieszka na niej blisko 21 mln osób. To trudne do uwierzenia, ile cudowności kryje się na tak małym obszarze. O malowniczości tego miejscaświadczy również jego nazwa – w starożytnym języku indyjskim Sri Lanka oznacza „olśniewający kraj”. Współcześnie kojarzy się ona turystom szczególnie z gorącą plażą i kąpielą słoneczną.

najnowsze propozycje
Faktycznie, jest| tu dużo cudownych plaż, ale to nie wszystko. Swoim pięknem zaskakują też dzikie okazy zwierząt. Do najbardziej popularnych zalicza się zapewne słoń indyjski. W naturalnych warunkach zajmuje on miejsca położone w górach na wysokości ok. 2000 m n.p.m. Warto wspomnieć przy okazji, że najwyższym szczytem na Sri Lance jest Piturutalagala, wznosząca się na 2500 m n.p.m.

W przyrodzie możemy zobaczyć tu też krokodyle, lamparty, szakale, małpy oraz cudowne, barwne ptaki, takie jak tukany lub papugi. Całe piękno Sri Lanki możemy obserwować bezpiecznie, bo na wyspie znajduje się ok. dziesięciu parków narodowych. Wycieczki egzotyczne, takie jak ta, niewątpliwie niosą ze sobą wiele ciekawych doświadczeń. Często nie wiemy jednak, jak zaplanować podobną podróż. Najlepszym rozwiązaniem może być w tym wypadku po prostu Sri Lanka (strona tutaj) last minute (więcej na ten temat). Nie mamy już obowiązku martwić się wtedy o zbyt wiele spraw. O większość z nich zatroszczy się w tym wypadku w naszym imieniu biuro podróży. Dzięki temu mamy możliwość się zrelaksować i spokojnie czytać kompletny program wycieczki. Mamy większe poczucie bezpieczeństwa i możemy skuteczniej wypocząć. Do plusów takiej wyprawy należy bez wątpienia też niższa cena.

Oferta Sri Lanka last minute byłaby bowiem prawdopodobnie jedną z najmniej kosztownych możliwych ofert. Dodatkowo, za darmo dostaniemy też dreszczyk emocji związany ze spontaniczną decyzją o dalekiej wycieczce. Niezwykłe uczucia towarzyszą zapewne też śmiałkom, którzy postanawiają odwiedzić Sri Lankę samodzielnie. W takiej sytuacji organizacja wycieczki będzie wymagać od nas jednak dużo więcej zaangażowania i czasu.