Kres książki papierowej czy może nowa szansa? Jak zrozumieć zmiany w tym zakresie?

To jak wszystko ulega zmianie najłatwiej poznać po tym jak radzą sobie pewne branże. Jeszcze kilka lat temu nic nie zapowiadało, że że pojawią się takie zmiany, że ludzie zamiast tradycyjnych wycieczek do sklepów będą kupować przed ekranem komputera. Taką zmianę przyniósł internet. Jest to wygodne, ale jak przy każdej zmianie zawsze coś się traci. W tym wypadku chyba powinniśmy wspomnieć że tracimy kontakt z prawdziwym produktem, dobrym przykładem jest tu tradycyjna książka. Coraz mniej osób kupuje w księgarni po uprzednim dotknięciu i pooglądaniu książki. Teraz kupuje się błyskawicznie, wystarczy jedno kliknięcie.

książki

Autor: Marco
Źródło: http://www.flickr.com
Ktoś powie, co w tym złego? może i nie. Skoro ktoś kupuje książkę to i tak dobrze, zwłaszcza, gdy przyjrzymy się poziomowi czytelnictwa w Polsce na przestrzeni kilku ostatnich lat. W tej materii pozostaje jednak inny problem: kupno książki to nie problem, coraz trudniej jednak znaleźć prawdziwe księgarnie.Powodem tego jest łatwość zakładania sklepów internetowych. Nie trzeba wtedy wynajmować dużego pomieszczenia w centrum miasta, do którego będą przychodzili klienci?

Wystarczy zbudować ładną stronę, zatroszczyć się o promocję, wynająć magazyn lub duże mieszkanie, gdzie będziemy składować książki i można rozpocząć sprzedaż. Innym problemem są tak zwane książki elektroniczne. nie zdążyły się jeszcze dobrze ulokować na rynku księgarskim, jednak to, że tak będzie wydaje się tylko kwestią czasu. Czy wtedy książki (www.ksiazkitanie.pl) drukowane odejdą do lamusa, a księgarnie zostaną zlikwidowane. Na szczęście, jak pokazują ostatnie wydarzenia, tak nie będzie.

Jeżeli pragniesz zdobyć zbliżone dane na prezentowany temat, to najpierw zerknij tutaj oraz przenieś się do źródła, a odnajdziesz w tamtym miejscu dużo świeżych komunikatów.

tradycyjne książki jeszcze długo będą cieszyć się powodzeniem, gdyż nawet jeśli książki elektroniczne (przykład: ) stają się coraz bardziej popularne, to jednak dla wielu osobom tradycyjne wydanie jest esencją prawdziwej literatury. Gdy chodzi o książki, każdy znajdzie coś dla siebie, np. – link do ciekawych przykładów.

Co do istnienia księgarni to trzeba przyznać, że ich liczba się zmniejsza, nastaje moda na księgarnie internetowe. To z jednej strony z pewnością pomyślna wiadomość dla klientów, bo gwarantuje to większą dostępność i niższe ceny. Z drugiej zaś strony, przysparza to nowych problemów, ponieważ przez to, że jest coraz mniej księgarni tradycyjnych człowiek traci kontakt z książką. Nie może po prostu prosto z ulicy dokonać zakupu książki z określonego wydawnictwa. Zamiast tego, dokonuje zakupu jednym kliknięciem.