Koniecznie trzeba udać się za wschodnią granicę

Wschodnie regiony Europy są jeszcze mało poznane przez rodaków. Miliony mieszkańców Polski latem udaje się na chorwackie i tunezyjskie plaże, wyłącznie mała garstka wielbicieli wschodnich kultur decyduje się na wycieczkę do Rosji i innych sąsiednich państw. To olbrzymi błąd.

Niełatwo pojąć czemu tak mało Polaków jeździ na słoneczny Krym. Ten malowniczy półwysep ma złote plaże, lazurowe Morze Czarne i dziesiątki zabytków, które można podziwiać. Pejzaże są zbliżone do tych, które można podziwiać na wybrzeżu Francji, a ceny hoteli i jedzenia są sporo niższe.

Wycieczki na Białoruś

Źródło: www.oliviaforever.pl

Dodatkowo na Krymie istnieją niesamowite zabytki po grekach i genueńczykach. Bardzo interesującym miejscem dla każdego, kto jest zainteresowany historią naszego kraju, jest Jałta. W tym ładnym kurorcie stoi wielki pałac, w którym w tysiąc dziewięćset czterdziestym piątym trójka przywódców Aliantów układała powojenne granice Polski.

Wartym uwagi kierunkiem wakacyjnym może być dawny Królewiec. To idealne miejsce dla przyjezdnych, którzy pragną przeżyć coś całkowicie wyjątkowego. W tym regionie są zabytki Związku Radzieckiego – niektórzy goście odnoszą wrażenie, że czas tam stanął.

Królewiec to również trafne miejsce, w które można udać się w celach handlowych – w zeszłym roku rząd Polski mocno zliberalizował prawo o tamtejszym ruchu transgranicznym. Najlepszym miastem, z którego dostaniesz się do Królewca, jest Gdańsk. Aby poznać nowe oferty biur podróżniczych w stolicy Pomorza, należy do wyszukiwarki internetowej wstawić słowa „biuro podróży Gdańsk”.

Znaczną barierą w wycieczce do Federacji Rosyjskiej są obligatoryjne wizy do Rosji. Ich posiadanie jest konieczne, by przejść granicę. Osiągnięcie ich nie jest jakoś trudne, należy jednak pamiętać, że trzeba się o nie starać na długi czas przed podróżą. Jeśli chodzi o wizy na Białoruś, są one trudniejsze do przyznania, ale nie powinno się poddawać, biuro podróży pomoże.