Cel na urlop nad pięknym morzem 2014 – Pobierowo

Pobierowo to niewielki kurort nadmorski. W przeszłości turyści zjeżdżający do Pobierowa, mogli korzystać głównie z niedużych drewnianych domków letniskowych. Aktualnie czekają na nich większe i bardziej komfortowe obiekty, przygotowane już na wakacje 2014. Niezależnie od rozbudowy, Pobierowo do tej pory zachowuje kameralny czar i zapewne należy go polecić osobom, które cenią sobie aktywny wypoczynek w cichej atmosferze.


ALT=oferta domków letniskowych w Pobierowie]

Główną ulicą Pobierowa jest ul. Grunwaldzka o długości czterech kilometrów, biegnąca równolegle do linii wybrzeża oraz łącząca wschodni i zachodni kraniec miasteczka. Skupia się tutaj życie towarzyskie Pobierowa – mnóstwo tu kawiarni, barów, restauracji, ogródków piwnych, dyskotek. Ulica ta jest także pełna domków letniskowych, kramów z ładnymi pamiątkami.

Najważniejszą atrakcją Pobierowa jest rozciągła i piaszczysta plaża oraz czyściutkie kąpielisko. Oprócz kąpieli słonecznych i morskich, można uprawiać tu szereg sportów wodnych, między innymi windsurfing. Fanów aktywnego odpoczynku przyciąga też plażowe miasteczko Akademia Słońca, gdzie przygotowywane są różnego rodzaju zabawy, zawody, a także aerobik.

To zagadnienie jest dla Ciebie interesujące? Kliknij odnośnik do witryny (https://dreamtex.pl/oferta/czapki), a poznasz dane na omawiany wątek, który z pewnością Cię zaciekawią.

Należy także dodać, że Pobierowo otoczone jest przez lasy sosnowe, rosnące na piaszczystych wydmach. Olejki eteryczne emitowane przez drzewa wraz z unoszącym się w powietrzu jodem tworzą mikroklimat, który jest pozytywny dla zdrowia i samopoczucia odpoczywających tu urlopowiczów. Plaża oraz sosnowe zagajniki na wydmach, to doskonałe miejsca na spacery nie tylko w wakacje, lecz również poza sezonem.

Warto sprawdzić nasz odnośnik (https://calus-p.pl/), by oprócz tego dowiedzieć się czegoś interesującego na opisywany temat, więc kliknij tutaj oraz przeczytaj dodatkowe materiały.

Do ciekawostki przyrodniczej tutejszych lasów należy wiciokrzew pomorski, czyli polska liana.

W Pobierowie oraz pobliskich miejscowościach w sezonie letnim odbywa się sporo interesujących wydarzeń: festyny rodzinne, turnieje sportowe i koncerty znanych zespołów. Aranżowane są one w samym centrum, na skrzyżowaniu głównej ulicy i największego zejścia na plażę. Dowiedz się więcej: .

Fani jazdy rowerem bez sprzecznie będą chcieli skorzystać z przygotowanych dla nich tras, biegnących wzdłuż gminy Rewal od Pobierowa po Niechorze. Przez Wybrzeże Rewalskie przeprowadzono także dwa szlaki turystyczne koloru czerwonego “Szlak Nadmorski Błękitny” wzdłuż całego polskiego wybrzeża oraz niebieski z Niechorza przez Pobierowo do Dreżewa. Szlaki wiodą do wielu atrakcji, które bez wątpienia należy zobaczyć, na przykład latarnię morską w Niechorzu, czy też ruiny kościoła w Trzęsaczu.

***
Całkowitą ofertę na wakacje 2014 w Pobierowie można odnaleźć w serwisie lub klikając na niżej zamieszczone linki:
– kwatery Pobierowo
– noclegi Pobierowo
– pensjonaty Pobierowo