Jeśli poszukujesz interesującej propozycji wyjazdu dla siebie i rodziny, weź pod uwagę piękny Szczyrk

Kiedy w perspektywie pokazuje się urlop wypoczynkowy, pojawiają się także wątpliwości, w jakie miejsce pojechać, by zapewnić sobie miły oraz niezapomniany pobyt. W Polsce jest mnóstwo ciekawych miejsc, które gwarantują rozrywki o dowolnej porze roku. Zalicza się do nich Beskid Śląski oraz zlokalizowany w jego obrębie Szczyrk.

Szczyrk idealny o każdej porze roku

więcej na ruszajwpolske

Autor: Eric Lamoureux
Źródło: http://www.flickr.com

Choć Szczyrk utożsamia się przede wszystkim z pobytami na ferie, do miasteczka można zawitać o każdej porze roku. Miejscowość położona jest w ślicznym kąciku Beskidu Śląskiego oraz opasana pięknymi wzniesieniami i lasami. Rejon odznacza się przyjemnym powietrzem, a turystyka okazuje się tak silnie rozwinięta, że gdy rozchodzi się o szczyrk noclegi nigdy nie robią kłopotu. Podobnie bywa z ciekawostkami na miejscu, trzeba albowiem wspomnieć, że miejscowość wyróżnia się rozrywkami dla osób w przeróżnym wieku i to bez względu na porę roku czy aurę. Bezsprzecznie godnym polecenia miejscem jest Wisła. Aby znaleźć domki letniskowe w Wiśle należy wcześniej poszukać ofert w necie lub zatelefonować do tamtejszych domów agroturystycznych .

Miasteczko zapewnia liczne rozrywki turystyczne

W Szczyrku z powodzeniem można spędzić ferie, wakacyjne urlopy, jak także krótsze weekendy, a miasto za każdym razem zagwarantuje wiele atrakcji. Osoby aktywne nie mogą tutaj narzekać, bo do ich dyspozycji pozostają przyjemnie ścieżki spacerowe oraz rowerowe, jak także trasy górskie, które obiecują niezapomniane widoki. Jeżeli zaś braknie sił, można poważyć się na wygodną przejażdżkę koleją linową na Skrzyczne, skąd także rozlega się piękny widok. Oczywiście również urlopowicze chętni na zwiedzanie zabytków nie będą w Szczyrku zawiedzeni, mogą albowiem zobaczyć piękne sanktuarium i drewniany zabytkowy kościółek.

Szczyrk przygotowany na przyjęcie turystów

wakacje

Autor: __Samir_
Źródło: http://www.flickr.com

Warto przyznać, że baza noclegowa i rekreacyjna znajduje się w mieście na naprawdę dobrym poziomie. Kiedy rozchodzi się o noclegi, które gwarantuje szczyrk domki, motele, prywatne kwatery i pensjonaty oczekują na turystów przez cały rok. Nie brakuje też interesujących lokali gastronomicznych, gdzie można skosztować pysznej miejscowej kuchni. Szczyrk okazuje się idealnym miejscem, żeby zapominać o codziennych stresach i skutecznie odpocząć w czasie urlopowego wypadu.