Jeśli myślisz nad wycieczką życia, lecz nie wiesz, jaki kierunek obrać, musisz wylecieć do Azji

Azja jest wyjątkowa. To obszar, który kusi swą historią i dziką naturą. Nadal nie do końca zgłębiona, jeszcze mająca mnóstwo tajemnic, ciągle daleka i wyjątkowa, przyciąga niezliczoną rzeszę turystów. Który obszar wziąć pod uwagę? W które miejsce wyruszyć?

polecam stronę

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
Choć w Azji jest wiele wyjątkowych państw, które kuszą oryginalną architekturą i nowoczesnymi centrami, warto pójść w głąb szarości. Wycieczka do Kambodży – tak, to jest to. Choć wspomniana szarość zdaje się przygniatająca mnóstwo osób myśli szybko i skojarzeniowo tylko w ten sposób: wakacje Kambodża. Czemu? Ten kraj i jego obywatele rozbudzają współczucie – bieda, ofiary min przeciwpiechotnych, dzieci śpiące po kątach, zniszczone przez wojenne walki zabytki. To jednak również zwyczajne życie – gwar, tłum obywateli na jednośladach. I to, co najbardziej oczarowuje – dżungla. A w niej przepiękne kamienne świątynie – raj dla odwiedzających i miłośników dziejów. Nadto wioski z domkami na palach, targowiska, na których można prawie dosłownie wszystko.

Trzeba wiedzieć, iż wycieczka do Kambodży to nie nic nieosiągalnego. Jest kilka biur

wakacje

Autor: Irene Grassi
Źródło: http://www.flickr.com

wycieczkowych, które planują tam loty. Turyści trafiają do kurortów ułożonych w wyjątkowym krajobrazie. Cisza i zakamarki, które wręcz trzeba poznawać. Oczywiście dla lubiących huk i gwar idealnym rozwiązaniem jest zwiedzanie stolicy.

Jeśli zastosowana w niniejszym tekście retoryka do Ciebie trafia, to zobacz tu dobry nocleg bieszczady inne tego rodzaju wpisy – one odnoszą się do pokrewnej tematyki.

A tam Pałac Królewski, Narodowe Muzeum Sztuki, restauracje, czy słynny odpoczynek dla ciała – masaże. Kambodża nie jest teraz tak popularna jak pobliska Tajlandia, mimo tego nie od dziś kusi rzeszę turystów. Jeśli należycie do wspomnianego grona, a nie wiecie, jak ruszyć w podobną podróż, zróbcie to, co w obecnych czasach wydaje się najprostsze – otwórzcie laptopa.

Wystarczy wpisać ‘wakacje kambodża’ na ekranie wyświetli się lista stron www. Wśród nich znajdą się biura podróży proponujące wycieczki i przewodniki, w których pisze się, w jaki sposób przyszykować się do drogi, co wziąć ze sobą, w które miejsce się udać, co obejrzeć. Jeżeli marzycie o urlopach innych niż standardowe, jeśli pragniecie doznać niecodziennych wrażeń, wybierzcie się do Kambodży – miejsca bólu i piękna.