
Atrakcyjnym miejscem jest także Bosmanat Portu, gdzie można obejrzeć rzadki sprzęt rybacki zebrany przez bosmana Jana Wysockiego oraz zabytkowa chata rybacka, wybudowana w 1881 r. z rozbitych i wyrzuconych na brzeg statków. Fani tematów wojennych zapewne z chęcią wybiorą się do Skansenu Fortyfikacji, gdzie są cztery schrony bojowe: „Saragossa”, “Sokół”, “Sabała”, i “Sęp”. Stanowią one pozostałość fortyfikacji wybudowanych w 1939 r.
Czy masz chęć przeczytać dodatkowe teksty? Jeśli tak, to zobacz w witrynie (http://www.transcom-system.com.pl/pl/filtracja-przemyslowa) inne wiadomości dotyczące tej sprawy – odsyłacz jest tutaj.
Przedzielały one Mierzeję Helską na linii Jastarnia – Kuźnica, zamykając tym samym dostęp do półwyspu z części lądowej. Należy zaznaczyć, iż Skansen jest częścią Szlaku Historii Militarnej, ujmujący na swojej trasie miejsca, obiekty i wydarzenia związane z II wojną światową. Szczególnej uwagi warte są także: zapora minowa z tysiąc dziewięćset trzydziestego dziewiątego roku, punkty obserwacyjne niemieckiego poligonu torpedowego, miejsce zatopienia trałowców w porcie w Jastarni i bateria przeciwlotnicza „Jastarnia”. Port w Jastarni znajduje się na północnym wybrzeżu Zatoki Puckiej. Stanowi on bazę dla floty rybackiej i rozwijającej się żeglugi turystycznej. Z tutejszego portu w rejsy turystyczne wyruszają: kuter rybacki Magdalena, Pomeranki – czyli drewniane łodzie żaglowe oraz tramwaj wodny płynący do Gdyni.
Jedna z części Jastarni – Kuźnica to miejsce o typowo rybackim temperamencie. Znajduje się ona w najbardziej wąskiej części Mierzei Helskiej, która ma w tym miejscu dwieście metrów szerokości. Najbardziej ciekawym obiektem w Kuźnicy jest neogotycki Kościół Rybacki. Najpiękniejszymi elementami wystroju kościoła są drewniana ambona naśladująca łódź oraz dziewięć fantastycznych witraży. Uwagę przyciągają też trzy obrazy: Chrystus uczący z łodzi, ikona Matki Boskiej oraz obraz patrona św. Antoniego z Padwy trzymającego Dzieciątko. Corocznie w czerwcu z portu w Kuźnicy na odpust św. Piotra i Pawła wyrusza procesja na łodziach. Kąpielisko Jurata przez wiele lat uznawane było za raczej snobistyczny kurort, ponieważ do tutejszych wygodnych i drogich rezydencji, domów letniskowych i hoteli przyjeżdżały znane postacie ze świata kultury i polityki. Po okresowej utracie znaczenia przez Juratę, kąpielisko ponownie odzyskuje dawną wytworność.
W Jastarni podczas sezonu letniego przyjeżdża wielu turystów, dlatego niełatwo jest znaleźć miejsce noclegowe, dlatego należy wcześniej dokonać rezerwacji na takiej witrynie jak ta – noclegi w Jasarni na

Półwysep Helski to rejon niezwykle atrakcyjny przyrodniczo i krajobrazowo, w całości objęty ochroną pod postacią Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. By lepiej poznać tą nadzwyczaj ładną okolicę, trzeba skorzystać z licznych ścieżek przyrodniczych, pieszych i rowerowych, które zostały wytyczone tak, by uwzględnić wszystkie tutejsze plusy.