Jak zorganizować niezapomniane wakacje w Polsce

Kaszuby

Autor: glencharnoch
Źródło: www.flickr.com

Patrząc na ceny, czasami dużo tańsze wydają się wakacje w na południu Europy niż w Polsce. Spryciarze jednak zwykle sobie radzą. Polskie morze to świetne miejsca na odpoczynek. Jak zaplanować cudowne wakacje?

Agroturystyka zapanowała u nas całkiem dobrze, a Internet umożliwia łowienie najtańszych okazji. Jeśli mamy ochotę na naprawdę miłe wakacje, nie szalejmy ze spontanicznością. Rezerwacja dużo wcześniej pozwala zwykle na dużą oszczędność, więc można na przykład zostać dłużej.

Jeśli chcesz zdobyć dodatkowe materiały na omawiany wątek, to sprawdź proponowane www (http://ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/index.php), które mają też dane na podnoszone zagadnienie – kliknij zatem tu.

Trzeba jednak zdecydować: dokąd jedziemy na urlop? Trudno się zdecydować, bo wyjątkowych zakątków u nas jest bardzo dużo.

Jedziemy nad Bałtyk!Pogoda nad Bałtykiem jest często niewdzięczna dla spragnionego ciepła turysty, jednak to nie może zniechęcać. Na pewno każdy ma dobre doświadczenia związane z wyjątkowymi i piaszczystymi plażami, więc dobrze wybrać się na urlop tylko tam. Można jednak wziąć pod uwagę kłopoty z pogodą i wybrać część wybrzeża, w której nie można się nudzić – bezpiecznie jest pojechać samochodem. Od razu więc wydają się Kaszuby. Jeziora, lasy i naturalnie morze – to jeden z najpiękniejszych regionów naszego kraju.

Domki letniskowe na Kaszubach lub po prostu wybór pokoju w kaszubskim domu to faktycznie niewielki wydatek. W serwisach zakupów grupowych można też znaleźć najtańsze pensjonaty. Idealnym sposobem okazują się wakacje – eccotravel.eu/meksyk/ – w małej wioseczce, odrobinę z daleka od tłoku – dzięki temu można zyskać ciszę i spokój na plaży. Okolice Karwi i Jastrzębiej Góry są wyjątkowo urocze, a jednocześnie są tak blisko cywilizacji, że łatwo wybrać klimat komercyjny w każdej chwili.

Lokując się tak blisko Trójmiasta, ale też Helu, nie da się nudzić nawet jeżeli temperatura spada do 15 stopni. Nie ma potrzeby grać w karty i marznąć, każdy może wybrać się na wycieczkę i zobaczyć architekturę Gdańska, odwiedzić ORP Orła i Błyskawice w Gdyni, a oprócz tego poparadować na sopockim molo.

Oprócz miejskich atrakcji i pięknej gdańskiej architektury, warto wybrać się na wycieczkę w głąb Kaszub. Pozwoli ona łatwiej zrozumieć, dlaczego ta część kraju nazywana jest Szwajcarią kaszubską.

Źródło: www.domki-letniskowe.pl/