Jak wybrać dobre obuwie?

Gdy naszym hobby jest wędrowanie po górach, wspinaczka także przy okazji na przykład eksplorowanie jaskiń musimy posiadać fachowo dopasowany sprzęt, który zapewni nam komfort i poczucie bezpieczeństwa w czasie wyjazdów. Każdy dobry sklep turystyczny posiada takie wyposażenie w swojej ofercie jak chociażby buty do wspinaczki ściankowej. Ostatnio za często słyszy się w wielu serwisach informacyjnych wiadomości o ludziach, którzy giną na szlakach, ponieważ wybierają się na wędrówki bez przygotowania. To właśnie brak solidnego przygotowania planu wycieczki górskiej jest częstą przyczyną tragedii.

Piękne góry

Bo jak w inny sposób określić wybieranie się w wysokie góry w sportowych adidasach, które nie dają podparcia stopie i nie mają w ogóle przyczepności na kamieniach. Albo, co zazwyczaj widać w wydaniu damskim, w sandałkach. Wystarczy w takiej sytuacji jeden mokry kamień i wypadek gotowy. Przy dobrych wiatrach skręcenie lub złamanie nogi. W najgorszym razie runięcie w przepaść. A jak określić kogoś kto wybiera się w góry nie zabierając mapy, wchodzi na szlak nie mając pojęcia jak przebiega i którędy wrócić? Albo osoby, które idą na przechadzkę do jaskini bez światła, bez kasku i nie wiedząc, że trzeba się tam przeciskać na leżąco przez część szlaku i trzymać łańcuchów? Albo ci, którzy nie potrafią czytać oznaczeń szlaku? To nie są wymyślone historie i to nie są jednostkowe przypadki. Takich ludzi są tysiące. Jeżeli twoją pasją są góry przyszykuj się do wyprawy porządnie.

Najlepiej mieć jeden sprawdzony sklep górski. Wybierzmy ten, w którym pracują pasjonaci i specjaliści, którzy pomogą dobrać dobrze sprzęt. Należy najpierw odwiedzić kilka miejsc, możemy także poczytać opinie w Internecie. Nie jest trudno trafić na takie strony, wystarczy tylko fraza “dobre buty na ściankę 2012” wpisane w wyszukiwarkę.

Spodobały Ci się opisane tu tematy? Jeżeli potwierdzasz, to dowiedz się (https://sklep.start.waw.pl/pompki/21-pompka-nozna-z-manometrem-traper.html) następnych informacji o tej tematyce. Drogę utoruje Ci ten link.

Kiedy już zdecydujemy, gdzie chcemy się zaopatrzyć, musimy pomyśleć w co. Jest kilka elementów wyposażenia, bez których nawet nie wolno nam myśleć o wyjściu w góry. Poniżej podstawowa lista górskiego podróżnika!

Pierwsza sprawa – buty. Dobrze dopasowane, wygodne i wysokiej jakości. Mogą być pół rozmiaru większe niż te, które nosimy na co dzień, po wielokilometrowych wędrówkach stopy często puchną, a obuwie nie powinno nawet w takich sytuacjach uciskać. Naturalnie buty nie mogą być za luźne, gdyż wtedy mamy gwarantowane skręcenie stawu na pierwszym lepszym kamieniu. Pamiętajmy, że nie ma butów uniwersalnych. Inne sprawdzają się latem, inne gdy chcemy chodzić po śniegu. Jeśli planujemy wędrówki zimowe pamiętajmy by kupić raki turystyczne, które dobrze będą współdziałać z naszymi butami. Gdy chcemy uprawiać wspinaczkę lodową, kupmy raki do tego stworzone. Turystyczne do wspinaczki się nie nadają.

Jeżeli planujemy się wspinać nie zapomnijmy o butach do tego celu. Tak właściwie, jeśli mamy buty do wspinaczki nie musimy kupować dodatkowej pary. jeżeli te, które mamy są sprawdzone i idealnie czujemy w nich stopnie – to wspaniale. Dobre buty na ściankę zdadzą egzamin także w skałach. Oczywiście, nikt nam nie broni kupić sobie kolejną parę. Być może do wspinaczki skałkowej lepsze będą dla nas buty sztywniejsze, albo wręcz przeciwnie, bardziej miękkie. To wszystko zależy od osobistych preferencji. W każdym razie możemy zapoznać się z aktualną ofertą producentów. Jeśli w wyszukiwarkę wpiszemy hasło “dobre buty na ściankę 2012” na pewno trafimy na najnowsze propozycje. raki – zobacz by porównać

Źródło: buty-turystyczne.pl