Jak dobrze zaplanować wakacyjny wyjazd, zalety coraz bardziej popularnych wycieczek last minute.

Jak co roku zbliżające się wakacje powodują, że bardzo dużo ludzi zaczyna planować swój urlop. Niektórzy zabierają się za to nawet kilka miesięcy wcześniej, przeważnie korzystając z tak popularnych obecnie propozycji first minute. Większość osób z najróżniejszych powodów jednak nie decyduje się na takie rozwiązanie, z reguły nie mając jeszcze sprecyzowanych planów na urlop, albo nie wiedząc, w jakim terminie dostaną wolne w pracy.

last minute - wakacje na Krecie

Autor: Alessandro Bonvini
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei jeszcze inni do ostatka nie rezerwują żadnych wycieczek, licząc na korzystne propozycje last minute. Może to być to niekiedy dość ryzykowna strategia, bo albo może nic się nie uda znaleźć, albo ceny będą wyższe niż zamierzało się wydać, lecz czasem można trafić na naprawdę ciekawe propozycje. Wyjazdy last minute są od jakiegoś czasu dość popularne, w zależności od sezonu może ich być mniej lub więcej. Biura turystyczne najczęściej wykupują noclegi i miejsca w samolocie w pakietach, planując, że uda się wszystko sprzedać. Jeżeli z jakiejś przyczyny plany nie wyjdą i na dzień czy dwa przed planowanym wyjazdem pozostaną wolne miejsca, to zdecydowanie bardziej opłaca się sprzedać taką wycieczkę w obniżonej cenie, niż zostać bez niczego.

Jak się okazuje, na kreta last minute będzie polowało coraz więcej osób, zamierzających zaoszczędzić całkiem sporą kwotę na wyjeździe. A czasami można przyoszczędzić naprawdę spore kwoty, szczególnie w przypadku wyjazdów droższych lub w bardziej odległe, mniej popularne miejsca. Czasami trafiają się na przykład złote piaski last minute przecenione nawet o połowę, więc w cenie jednego wylotu można świetnie spędzić urlop we dwoje (zobacz: Złote Piaski (https://www.eccoholiday.com/region/bulgaria/zlote-piaski/) – last minute).

Greckie miasteczko

Autor: grassrootsgroundswell
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz taka możliwość nie będzie dla wszystkich – po pierwsze należy być odpowiednio elastycznym, bo niestety zaplanować się nie bardzo da, jakie oferty się pojawią danego dnia. Trzeba być gotowym na to, że niekiedy na zapakowanie się i dojazd na miejsce wyjazdu będzie zaledwie kilka godzin, a normą jest to, że czasu może być przeciętnie koło dwóch dni. Oprócz tego nie należy się nastawiać na jakieś konkretne miejsce, bo również do ostatniej chwili nie wiadomo, co się trafi.