Ciekawe atrakcje na Słowacji i Węgrzech

Słowacja i Węgry są pięknymi państwami. I chociaż tak naprawdę na tym świecie generalnie dosłownie wszystkie państwa mają turystom sporo do zaoferowania, to fakty są takie, że w sumie Słowacy i Węgrzy bez dwóch zdań powinni być dumni ze swojego kraju. Dużym atutem owych miejsc jest to, z polskiego punktu widzenia, że naprawdę są blisko nas. W szczególności mieszkańcy południowej części Polski nie mają zbyt za daleko. A więc: w jaki sposób zorganizować sobie niezapomnianą wycieczkę po Słowacji bądź Węgrzech? Początkowo warto spojrzeć bliżej na Słowację.

góry w Słowacji

Autor: Marcus Povey
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż nierzadko sądzimy, iż akurat Słowacja może zaoferować tylko piękne góry, to jednak takowe postrzeganie naszych sąsiadów jest niesamowicie krzywdzące. Tak naprawdę akurat ze Słowakami nie mamy dużo do czynienia – przynajmniej jeśli brać w rachubę naszych sąsiadów. Chodzi w tym momencie o pozytywy, ale także negatywy.

Jeżeli ciekawi Cię prezentowany artykuł, odszukaj witrynę (http://naturalhotel.pl/), która opisuje podobne wątki, również będą zapewne interesujące.

Ogólnie mamy do Słowaków mocno neutralny stosunek, choć to nie znaczy, że ich w jakiś sposób ignorujemy. Można w sumie powiedzieć, że ostatnio coraz lepiej poznajemy Słowację. I bardzo dobrze, bo Słowacja atrakcje są niesamowicie interesujące, jest ich bardzo wiele.

Słowacja- Bratysława

Autor: young shanahan
Źródło: http://www.flickr.com

Weźmy choćby w rachubę Bratysławę, czyli naturalnie stolicę Słowacji. Całkiem urocze miasto, choć widać pewien prowincjonalizm oraz ślady po komunizmie. W bardzo dużym błędzie są ludzie, którzy twierdzą, że Bratysława jest nieinteresującą stolicą. Oczywiście to nie klimatyczny Wiedeń, który jest położony nieopodal, lecz fani zwiedzania pięknych miast z pewnością muszą zrozumieć, iż Bratysława to miejsce, które trzeba zobaczyć. Szczególnie, że przecież z Warszawy i kilku dużych miast można jechać do Bratysławy komfortowym autobusem, a konkretniej PolskimBusem.

Ciężko opisać w takim tekście wszystkie atrakcje Słowacji, a trzeba w końcu jeszcze pobieżnie wypisać Węgry atrakcje . Cóż, z pewnością legendarne jezioro Balaton to nadal to miejsce, które nawet wśród Polaków nie odeszło w niepamięć. Oczywiście można zapomnieć, że polscy podróżni będą masowo nawiedzali Balaton, lecz w czasie sezonu wakacyjnego widoczne są samochody na polskich rejestracjach. Trzeba również napisać, iż Budapeszt to chyba najładniejsza europejska stolica. To zapewne bardzo kontrowersyjna teza, ale doprawdy Budapeszt jest piękny.