Dokąd udać się na ferie?

Coraz częściej wybiera się na wakacje mniej znane miejsca w Polsce. Znudziły się już oblegane turystyczne zakątki, pełne tandetnych atrakcji, równie kiczowatych upominków i przede wszystkim przepełnionych zwiedzającymi. Gdzie więc się wybrać, żeby podziwiać uroki Polski w pełnej odsłonie?

Podkarpacie – perła turystyki
W całym kraju wiele jest niedużych, malowniczych miejsc o których nie każdy do tej pory wie. Tego rodzaju miejscowości umożliwiają pełnie odpoczynku w odosobnionym miejscu, a co najbardziej istotne w niewysokiej cenie. Podkarpacie to prawdziwa kopalnia takich miejscowości. Jedną z najpiękniejszych miejscowości na tym terenie jest Iwonicz-Zdrój. Jest to miasteczko uzdrowiskowe, słynne najlepiej ze źródeł leczniczych i domów uzdrowiskowych. Należy jednak mieć świadomość, że to miasteczko jest położone w niezwykle dogodnym dla zwiedzającego punkcie – wiele atrakcji jest nie dalej, niż godzinę spaceru z centrum miejscowości. Będąc w pobliżu dobrze jest zwiedzię warzelnię soli, zabytkowy kościół czy piękne, drewniane ośrodki wypoczynkowe.

Czy wiesz, że następne niezwykle ekscytujące informacje są tuż obok? Sprawdź i zerknij na źródło info (https://www.kormoran-rowy.pl/), a niewątpliwie odczujesz satysfakcję.

Dobrze też wybrać się na piszą wędrówkę na Górę Żabią, by z góry podziwiać piękno tej miejscowości.

Na Śląsku też jest wspaniale

mapa

Autor: Integer S.A.
Źródło: Integer S.A.

Śląsk kojarzy się z kopalniami węgla, zanieczyszczonym powietrzem i zrujnowanymi budowlami. Nie brzmi to ciekawie dla kogoś szukającego dogodnego punktu do wypoczynku, jednak i tam można znaleźć malownicze, małe miejscowości. Najlepszym| tego przykładem jest Ustroń. Jest to miasto położone nad rzeką Wisłą, w południowej części Śląska, daleko od różnych nieczystości. Miejscowość ta także jest znana jako uzdrowiskowa, mimo że nie ma tam żadnego ujęcia wód leczniczych. (Noclegi w Zielonej Górze) W Ustroniu znajduje się dużo atrakcji jak muzeum ustrońskie czy zabytkowy browar. Zwiedzający lubujący się w pieszych wędrówkach znajdą tutaj mnóstwo rozrywki – liczne szlaki spacerowe są urozmaicone przez parki linowe czy Leśny Park Niespodzianek. Szukając miejsca noclegowego w Ustroniu dobrze jest wykorzystać wyszukiwarkę internetową, wpisując na przykład frazę „Ustroń noclegi”. W taki sposób można zaoszczędzić dużo pieniędzy i wybrać dom wypoczynkowy znajdujący się w korzystnym miejscu.