Grzybowo

Grzybowo to przytulna wieś wakacyjna leżąca w województwie zachodniopomorskim, 6 km na zachód od Kołobrzegu. Grzybowo jest dosyć charakterystycznie zlokalizowane na obszarze tak zwanej depresji grzybowskiej (0, 30 – 1, 00 m p.p.m.) . Grzybowo mieści się w Strefie Chronionego Krajobrazu, gdzie obowiązują zasady Strefy Ochrony Uzdrowiskowej.

W rejonach depresji grzybowskiej, morze bałtyckie tworzy akwen nazywany Zatoką Grzybowską. Zatoka ta ma długość 7 km i wcina się na głębokość ośmiuset metrów. Tutejsza nieregularność linii brzegowej powoduje, że woda jest niesamowicie cieplutka.

Grzybowo wyróżnia się też prześlicznymi, piaszczystymi plażami, które w najszerszych miejscach mają 40 m.

Nie ma co czekać, takie niezwykłe okazje trzeba szybko wykorzystywać, więc nie wahaj się i zwyczajnie sprawdź kompletną ofertę (http://www.motoargo.pl/pol_m_chemia-oleje-i-smary-motocyklowe_smary-do-lancucha-537.html).

Na wydmach rozpościerających się wzdłuż plaży rosną lasy sosnowe. Tworzą one bardzo dobry mikroklimat, który ma uzdrawiający wpływ na drogi oddechowe. Na miejscowych plażach, zwłaszcza po burzach można odnaleźć bursztyny, które wyrzucane są tutaj łącznie z wodorostami i skorupiakami. Jeden z odcinków miejscowej plaży przydzielony został dla naturystów.

Do Grzybowa podróżników przyciągają także ciekawe imprezy plenerowe. Należą do nich między innymi dwudniowy Jarmark Ceramiczny, w trakcie, którego wykonywane są warsztaty ceramiczne, bednarskie, bębniarskie i plastyczne, a także Letnie Spotkania z Muzyką Klasyczną i Koncerty Kleryków Mariańskich odbywające się w miejscowym kościele.

Odkryj bez zwłoki wpis spod linku (http://www.nadwigrami.pl/mieszkania-wakacyjne.html), gdyż najprawdopodobniej zdziwi Cię to, jak niesamowicie pasjonujące materiały w tamtym miejscu są przedstawione.

Interesującym miejscem do zobaczenia jest Dziwnów. Więcej informacji znajdziesz tutaj –

Na obrzeżach Grzybowa i sąsiedniego Kostrzyna jest stadnina koni sportowych, z kolei w oddalonym o 3 km od Grzybowa Zieleniewie, rozciąga się kilkuhektarowy obszar, zwany Dzikim Zachodem. Występuje tutaj wioska indiańska, miasteczko westernowe, mini ogród zoologiczny, place zabaw, stajnie, ogród, motel i kuchnia szeryfowej. Westernowe miasteczko oferuje takie atrakcje, jak: zabawy przy ognisku w ubiorach indiańskich bądź kowbojskich, przejażdżki bryczką, koniem, wielbłądem lub na byku w ramach rodeo.

Przez Grzybowo przelatują liczne szlaki rowerowe, które są fragmentem trasy międzynarodowej. Jednym z najbardziej interesujących jest szlak Bocianich Gniazd, przebiegający przez okazałe torfowiska ze znikającymi jeziorkami i wilgotny las mieszany sosnowo – dębowy będący niepowtarzalnością na obszarach wydmowych. Ciekawy jest również szlak biegnący z Dźwirzyna do Gąsek, gdzie występuje zabytkowa latarnia i gotycki kościół z piętnastego wieku, a także szlak wiodący do jeziora Lesko gdzie swoje schronienie odnalazły liczne, ciekawe ptaki. Turyści często korzystają także z tutejszych szlaków spacerowych, biegnących pośród sosnowo – dębowych lasów i wkoło wspomnianego jeziora Resko.

Od zachodu i północy Grzybowo otoczone jest przez Trzebiatowsko – Kołobrzeski Pas Nadmorski. Zamiarem jego utworzenia była ochrona siedemnastu cennych siedlisk przyrodniczych, m.in. bagiennych solnisk nadmorskich, nadmorskich wydm białych i szarych lasów lęgowych, nadmorskich zarośli wierzbowych, grądów subatlantyckich oraz płytkich ujść rzek. Na terenie Trzebiatowsko – Kołobrzeskiego Pasa Nadmorskiego znajdują się cztery rezerwaty przyrody: „Roby”, „Nadmorski bór bażynowy w Mrzeżynie”, „Stramniczka” i „Jezioro Liwia Duża”. Na zachód od Grzybowa występuje także obszar specjalnej ochrony ptaków „Wybrzeże Trzebiatowskie”.