Nad morze czy w góry?

Polska jest krajem zawierającym piękne góry i dostęp do morza, dzięki czemu jest atrakcyjna turystycznie. Spór o to, czy lepiej spędzić urlop w górach, czy na morskim wybrzeżu jest zakorzeniony polskiej mentalności, trzeba jednak być wdzięcznym za wybór – każdy turysta może znaleźć tutaj coś, co go zainteresuje. Polska jest słynna w całej Europie z pięknych, niewielkich miejscowości turystycznych. Nie jest bowiem zaskoczeniem, że ten wspaniały kraj przyciąga coraz więcej zagranicznych turystów.

Nad morze

Międzyzdroje  - nadmorska plaża

Autor: Salon Nowojorski
Źródło: http://www.flickr.com/

Zwolennicy morskich widoków z całą pewnością polubią Kamień Pomorski. Jest to niezbyt duże miasto leżące na północno zachodnim krańcu kraju, w pobliżu granicy polsko-niemieckiej. (Sylwester Poznań) To miasto zachwyca nie tylko pięknymi widokami i morskim klimatem, ale również spora ilością ciekawych zabytków. W mieście działa też parę domów uzdrowiskowych udostępniających noclegi, Kamień (sprawdź asortyment) Pomorski jest bowiem uzdrowiskiem. Przebywając w okolicy trzeba obowiązkowo odwiedzić starówkę, gdzie jest wiele urokliwych, zabytkowych domów oraz inne piękne budowle. Miejscowość ta jest rzecz jasna najbardziej atrakcyjna w lecie, gdy można opalać się na wybrzeżu i kąpać w pobliskim morzu. Kamień Pomorski jest również miejscowością rybacką, będąc tam nie wolno nie spróbować ryby prosto z morza.

W góry

Wycieczki, góry

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jedną z najbardziej urokliwych górskich miejscowości jest Krynica-Zdrój, znana też jako Krynica Górska. Położona jest ona na południowym wschodzie kraju, niedaleko granicy polsko-słowackiej. Przed wyruszeniem w to piękne miejsce, warto wyszukać w Internecie hasło „Krynica Górska noclegi” i wcześniej zająć miejsce w ośrodku. (Sylwester w Raciążu) Jest to bowiem chętnie wybierane miejsce na wypoczynek i próbując zająć pokój u szczytu sezonu turystycznego można się rozczarować. Krynica jest szczególnie piękna porą zimową, i mimo, że nie ma tam stoków narciarskich warto wybrać się tam właśnie w tym czasie. Trzeba jednak wiedzieć, że samotne górskie wyprawy w zimie mogą się okazać bardzo groźne. Wybierając się do tego miasta najlepiej pojechać pociągiem. Sporym utrudnieniem w mieście jest bowiem brak parkingów dla turystów.