Modne miejsca – wprost idealne na wakacje

Na przyciągające uwagę atrakcje turystyczne w Polsce nie da się narzekać. Trudno zrozumieć takich ludzi, którzy nie orientują się, jakie piękne punkty w Polsce ujrzeć i wolą wyjazdy zagranicę. Jest takie słynne powiedzenie „swego nie znacie, cudze chwalicie”. A przecież Polska to malowniczy kraj – można tu zobaczyć olbrzymią różnorodność natury i obfitość zabytków z zamierzchłych stuleci.

Autor: pink fish13

Dlaczego tak wielu turystów jeździ do Egiptu, skoro niedaleko jest piękny Bałtyk z niezrównanymi plażami? Z jakiego powodu jadą do Czeskiej Republiki, skoro polski ma niezrównane? To miasto z bogatą tradycją może się pochwalić zapierającą dech w piersiach dzielnicą staromiejską, na której są położone liczne zabytkowe kościoły, kamienice i innego typu relikty. Poza tym w Toruniu zaprasza Planetarium, gdzie świetne ekspozycje opisują wiele ciekawych wiadomości o badaniu kosmosu. Ludzie, którzy interesują się dziejami naszego kraju, na pewno będą planowali zobaczyć pozostałości po zamku Krzyżaków – Toruń sporo lat należał do tego niegdyś groźnego zakonu.

Góry

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

O ile zaś objechałeś kraj i teraz chcesz udać się za granicę, pojedź w takie miejsce, które zagwarantuje ci dużo wrażeń. Trafnym pomysłem na podróż jest w Rzymie niełatwo wypisać nawet w najgrubszym przewodniku, opiszmy zatem te najbardziej warte odwiedzenia. Głównym punktem dla turysty musi być zwiedzenie Koloseum, Forum Romanum i Watykanu. W tym niewielkim państewku warto koniecznie wykupić zwiedzanie bogatego muzeum, w którym znajdują się bezcenne dzieła najzdolniejszych artystów globu. Warto także zobaczyć wszystkie zakątki pięknej Bazyliki św. Piotra. Świetną przygodą dla człowieka może być zwiedzenie katakumb, w których ukrywali się pierwsi chrześcijanie w okresie, gdy byli ścigani przez władze Cesarstwa Rzymskiego. Innym reliktem Rzymu jest Panteon, wyjątkowa świątynia wszystkich bożków.