A może morze?

A może morze?
Gdańsk to jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast w kraju. Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, które odbyły się w 2012 roku, sprawiły, że ten stary gród jest znany wśród europejczyków. Piękne Stare Miasto przyciąga tysiące gości. Gdańsk oferuje wygodny dostęp do ładnych plaż. W sercu miejscowości zlokalizowane są biura wielu znanych przedsiębiorstw, a okoliczne lotnisko obsługuje połączenia z wieloma punktami na globie.

Continue reading “A może morze?” »

Koniecznie trzeba udać się za wschodnią granicę

Koniecznie trzeba udać się za wschodnią granicę
Wschodnie regiony Europy są jeszcze mało poznane przez rodaków. Miliony mieszkańców Polski latem udaje się na chorwackie i tunezyjskie plaże, wyłącznie mała garstka wielbicieli wschodnich kultur decyduje się na wycieczkę do Rosji i innych sąsiednich państw. To olbrzymi błąd.

Continue reading “Koniecznie trzeba udać się za wschodnią granicę” »

Czy warto wybrać się do Gdańska lub Wrocławia?

Czy warto wybrać się do Gdańska lub Wrocławia?
Istnieje dużo miejsc w Polsce, które warte są zobaczenia. Duże miasta posiadają swój charakterystyczny urok. Poza typowymi miejscami, jakie są zwykle wymieniane, czyli Warszawą i Krakowem, jest jeszcze dużo pozostałych, wartych odwiedzenia miast. Ich zalety powstają z różnych czynników. Może to być bogactwo obiektów zabytkowych, wspaniałe widoki, czy też charakterystyczna lokalizacja miejscowości.

Continue reading “Czy warto wybrać się do Gdańska lub Wrocławia?” »