Jakiego typu sprzęt prawidłowo spełni oczekiwania w trakcie survivalu?

Jakiego typu sprzęt prawidłowo spełni oczekiwania w trakcie survivalu?
W ostatnim czasie niezwykle mocno na swoim znaczeniu przybrało aktywne spędzanie czasu. Jest to bezsprzecznie dobry znak, bowiem spełnianie własnych pasji na świeżym powietrzu z pewnością jest ciekawą formą zabijania nadmiaru czasu.

Continue reading “Jakiego typu sprzęt prawidłowo spełni oczekiwania w trakcie survivalu?” »

Czy biwak to interesująca perspektywa?

Czy biwak to interesująca perspektywa?
Biwak to fajna forma spędzania wakacji – ostatnio nawet zamożniejsi ludzie nie deprecjonują tego typu wypoczynku. I bardzo dobrze, bo przecież biwakowanie tak naprawdę może być równie interesujące co np. odkrywanie Chin bądź opalanie się w Maroku. Zresztą biwak to tak przystępna cenowo forma odpoczynku, że wcale nie jest powiedziane, iż nie możemy jechać na jakieś dalsze wczasy, a potem wziąć nieco urlopu i po prostu wyruszyć np. na Mazury. W końcu wystarczy wziąć ze sobą nieco jedzenia, namiot turystyczny, potrzebny ekwipunek. Raczej nic ponad miarę. Prawda, że kusząca opcja?

Continue reading “Czy biwak to interesująca perspektywa?” »

Jak dobrać właściwe buty trekkingowe?

Jak dobrać właściwe buty trekkingowe?
Należyte obuwie trekkingowe to podstawowy sprzęt każdego turysty górskiego. Nie jest je bezproblemowo wybrać, przede wszystkim kiedy to weźmiemy pod atencję mnogość fasonów, przeróżne wielkości, materiały i rodzaje podeszwy. Powinny być właściwe do wykorzystania zarówno w okresie letnim jak i zimową porą. Ważne znaczenie ma wygoda używania. Jak więc wybrać te właściwe?

Continue reading “Jak dobrać właściwe buty trekkingowe?” »