Egzotyczne kierunki na wakacje

Z roku na rok, w czasie wakacji szukamy coraz bardziej egzotycznych i ciekawych kierunków wojaży. Oczywiście, Egipt czy Turcja wciąż cieszą się zainteresowaniem, ale dużo atrakcyjniejsze stają się na przykład wycieczki do Chin. Najczęściej długie podróże obmyślamy z dużym wyprzedzeniem, ale zaczynamy z wolna także spontanicznie wyjeżdżać.

indie, egzotyczne

Źródło: http://www.eccotravel.eu/

Jeśli chodzi o oferty last minute egzotyka robi się coraz bardziej popularna.

W jakim kierunku ruszamy?

Kierunki Które wybieramy są bardzo różne. Agencje turystyczne mają w ofercie wyjazdy na Dominikanę, do Meksyku, do Afryki i mnóstwo innych. Należy jednak zapamiętać, że do tego rodzaju wyjazdu należy się dobrze przygotować. Jeżeli mamy w planach zwiedzanie Afryki – musimy z odpowiednim wyprzedzeniem się zaszczepić na wiele chorób tropikalnych, albo przyjmować leki w czasie podróży. Przede wszystkim powinniśmy odwiedzić przed zaplanowaną wyprawą lekarza. Afryka namibia wyprawy to naturalnie niejedyny kierunek.

Gdy chodzi o oferty last minute Indie zrobiły się popularne, w szczególności region Goa. Wielkie plaże, ciepłe morze – to wprost doskonałe warunki do letniego odpoczynku. A ponadto inna kultura, wspaniałe smaki, ciekawi ludzie. Na pewno ciekawie będzie zobaczyć Indie. Naturalnie, kiedy wybieramy ten kierunek, także musimy zwrócić uwagę na mnóstwo kwestii. Pamiętajmy o wizycie u lekarza no i absolutnie nie należy pić niebutelkowanej wody. Nasz układ trawienny nie poradzi sobie z bakteriami obecnymi w tamtej części świata, przez co możemy sobie zepsuć wakacje.

Na co zwrócić uwagę

eccotravel

Źródło: http://www.eccotravel.eu/

Indie to zaledwie jeden z egzotycznych kierunków. Żeby się o tym przekonać wystarczy wpisać w wyszukiwarkę na przykład „Izrael last minute”. Zobaczymy, że tego typu ofert jest bardzo wiele. Zanim podejmiemy decyzję o wykupieniu tego rodzaju wyjazdu poszukajmy informacji o biurze podróży. Pamiętajmy także, że wyjazdy do egzotycznych i odległych krajów to większy wydatek niż wakacje w Turcji czy Egipcie. Dobrze jest również przed wyjazdem zapoznać się choć trochę z kulturą i zwyczajami danego kraju, żeby przypadkiem nie zrobić nikomu przykrości, albo nie popełnić jakiejś ogromnej gafy.