Domowy trening – bieżnia, czy orbitrek?

Wszyscy wiemy, jak ważny jest aktywny tryb życia. W jaki sposób jednak trenować, kiedy żyjemy w nieustannym pośpiechu i brak nam czasu na wyjście na siłownię? To łatwe ! Trzeba zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu. Niezwykle popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie „bieżnia treningowa, czy orbitrek?”

Wszyscy wiemy, jak istotny jest aktywny tryb życia. Jakim sposobem jednak trenować, kiedy żyjemy w nieustannym pośpiechu i brak nam czasu na wyjście na siłownię? To łatwe ! Należy zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu. Bardzo popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie „bieżnia treningowa, czy orbitrek?”

Zdrowie kobiety

Autor: jerine / http://www.flickr.com

Bieżnia treningowaBardzo popularnym sprzętem fitness do trenowania w domu jest bieżnia treningowa. Urządzenie to pozwala na bieganie bez przeszkód w warunkach domowych. Trzeba zaznaczyć, że ćwiczenia te są wygodne i bezpieczne. Ćwicząc na bieżni redukujemy tkankę tłuszczową, zmniejszamy poziom cholesterolu i poprawiamy wydolność krążeniowo-oddechową. Ćwiczenia wpływają też na naszą sylwetkę – formują mięśnie nóg oraz pośladków. Świetnym wyborem jest bieżnia elektryczna. Ten rodzaj bieżni pozwala na lżejszy i naturalniejszy bieg oraz marsz. Ponadto możemy łatwo zmieniać tempo przesuwania się taśmy, czego nie da się powiedzieć o bieżni magnetycznej. Został jeszcze wybór producenta – chcielibyśmy przecież nabyć wysokiej jakości, które będzie pracowało przez długi czas. Należy tu zaznaczyć, iż bieżnia Kettler to wspaniały wybór. Kettler cieszy się sporymm uznaniem i gwarantuje niepodważalną jakość swych urządzeń.

OrbitrekMoże warto jednak pomyśleć nad kupnem trenażera? Te urządzenia mają w sobie mnóstwo zalet, które należy zauważyć. Trenażer mniej obciąża stawy, spada więc ryzyko kontuzji. Co więcej, ćwiczenia na orbitreku angażują także mięśnie ramion, pleców i klatki piersiowej. Jeżeli nie mamy zamiaru wydać jednak zbyt dużo pieniędzy, rozsądnym wyborem jest orbitrek magnetyczny. To urządzenie z reguły jest mniej kosztowne od trenażerów innego typu, zaś komfort treningu wcale nie jest dużo mniejszy.