Domowy trening – bieżnia, czy orbitrek?

Wszyscy wiemy, jak istotny jest aktywny tryb życia. Jakim sposobem jednak trenować, kiedy żyjemy w nieustannym pośpiechu i brak nam czasu na wyjście na siłownię? To łatwe ! Należy zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu. Bardzo popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie „bieżnia treningowa, czy orbitrek?”

Zdrowie kobiety

Autor: jerine / http://www.flickr.com

Bieżnia treningowaBardzo popularnym sprzętem fitness do trenowania w domu jest bieżnia treningowa. Urządzenie to pozwala na bieganie bez przeszkód w warunkach domowych. Trzeba zaznaczyć, że ćwiczenia te są wygodne i bezpieczne. Ćwicząc na bieżni redukujemy tkankę tłuszczową, zmniejszamy poziom cholesterolu i poprawiamy wydolność krążeniowo-oddechową. Ćwiczenia wpływają też na naszą sylwetkę – formują mięśnie nóg oraz pośladków. Świetnym wyborem jest bieżnia elektryczna. Ten rodzaj bieżni pozwala na lżejszy i naturalniejszy bieg oraz marsz. Ponadto możemy łatwo zmieniać tempo przesuwania się taśmy, czego nie da się powiedzieć o bieżni magnetycznej. Został jeszcze wybór producenta – chcielibyśmy przecież nabyć wysokiej jakości, które będzie pracowało przez długi czas. Należy tu zaznaczyć, iż bieżnia Kettler to wspaniały wybór. Kettler cieszy się sporymm uznaniem i gwarantuje niepodważalną jakość swych urządzeń.

OrbitrekMoże warto jednak pomyśleć nad kupnem trenażera? Te urządzenia mają w sobie mnóstwo zalet, które należy zauważyć.

Przestudiuj więcej szczegółów w tekście – one rzucą całkowicie nowe światło na rozpatrywaną w znajdującym się tu artykule. Po prostu kliknij ten odnośnik!

Trenażer mniej obciąża stawy, spada więc ryzyko kontuzji. Co więcej, ćwiczenia na orbitreku angażują także mięśnie ramion, pleców i klatki piersiowej. Jeżeli nie mamy zamiaru wydać jednak zbyt dużo pieniędzy, rozsądnym wyborem jest orbitrek magnetyczny. To urządzenie z reguły jest mniej kosztowne od trenażerów innego typu, zaś komfort treningu wcale nie jest dużo mniejszy.