Dokąd można wybrać się na urlop?

Rozpoczęcie każdego roku, dla wielu z nas, to czas planowania i wprowadzania w życie całkowicie nowych postanowień. Wszystko to robimy po to, by nie poddawać się zwyczajom, pielęgnować zdrowie, albo wzbogacać się o nowe doświadczenia. Dla niektórychbędzie to zmiana diety, dla innych systematyka w uprawianiu ulubionego sportu, a dla pozostałych nowe hobby. Warto testować nowych rzeczy – jeśli okażą się one inne i mniej ciekawe niż zakładaliśmy, zawsze przecież można powrócić do starych zwyczajów.

Zmiany i postanowienia noworoczne mogą też dotyczyć sposobu spędzania długich weekendów i urlopów. Wycieczki stają się coraz łatwiejsze, a oferty wakacyjne są coraz bogatsze. Zamiast wzdychać do pięknych krajobrazów w kolorowych pismach warto zaplanować swój własny plan odpoczynku – zwłaszcza jeśli kolejne deszczowe wakacje nad polskim morzem, czy długi majowy weekend u cioci na wsi nie wywołują już podekscytowania i uciechy z wyczekiwania na nadchodzącą podróż.

Zapewne plan turystyczny będzie wymagał należytego budżetu. Lecz i na to jest lekarstwo. Zamiast jednorazowo pozbywać się sporej części funduszy z miesięcznego budżetu, dobrze jest gromadzić regularnie, miesięcznie małe sumy. Z pełną konsekwencją i silną wolą z całą pewnością niezbędna suma zbierze się na koncie do czasu realizacji wymarzonego urlopu.

Dokąd na wakacje?

budynki w Madrycie

Autor: Olga Khomitsevich
Źródło: http://www.flickr.com

To zależy od sympatii. Są osoby, które lubią wylegiwać się na urokliwej plaży jak również pływać w modrej toni wody. Dla nich doskonałym kierunkiem mogą być przepiękne wyspy kanaryjskie. Pozostali tymczasem zwiedzać. Na szczęście pośród ofert touroperatorów jest szeroki wybór dla każdego. Dla osób pragnących wzbogacić się kulturalnie polecamy wakacje w Europie i Azji. Europa ma dużo do zaoferowania. Na początek dobrze jest skierować uwagę na niedrogie oferty, które z pewnością rozbudzą w każdym ducha podróżnika, na przykład: Czarnogóra z zapierającą dech w piersiach wyspą Św. Stefana, Rumunia, Krym, Mołdawia, albo słabo znane wyspy na których można kameralnie wypocząć i zapomnieć o całym świecie. Na dodatek, aby znaleźć taką wyspę nie musisz podróżować na drugi koniec świata. Mniej znane turystom, a niezwykle piękne są też wyspy Bałtyku, np. Bornholm, Rugia, Olandia, Gotlandia, czy Uznam.