Do czego służy manierka i po co warto jej używać?

Manierka jest to niewielkie, zwykle o pojemności do 2 litrów, zatykane naczynie zrobione z tęgiego materiału i poświęcone do przenoszenia w niej napojów. Nie należy jednak mylić jej z piersiówką, do czego wielokrotnie dochodzi. Użytkowane są od zarania dziejów.

turysta w górach

Autor: Rodrigo Gómez Sanz
Źródło: http://www.flickr.com
Obowiązującym zaopatrzeniem myśliwych, wojów i pasterzy od niepamiętnych czasów były manierki, jakie w pilnych okolicznościach sprawdzały się idealnie. W czasie przygód, wojen, każdy potrzebujący zdołał zasięgnąć odrobiny wody, nie musząc obawiać się o odwodnienie. Bezsprzecznie nie jest to wielki zbiornik, ale najczęściej doza napoju, jakim był zapełniany wystarczała, aż do momentu znalezienia następnego źródła wody. Istnieją manierki różnorodnych kształtów np. kuliste i zrobione ze szkła, drzewa, skóry czy podłoży sztucznych. Manierki zrobione z budulców organicznych nie przetrzymały do naszych czasów, a ich kształty słynne są wyłącznie z malunków i rzeźb.

Przekonaj się, że ta wskazówka ze strony (https://calus-p.pl/59-podjazdy) nie umknie Twojej uwadze, gdyż opisuje dokładnie tego typu tematykę, jak artykuł, który dokładnie w teraz widzisz.

W tej chwili wykorzystywane są przykładnie w wojsku. W trakcie wypraw lub treningów w lesie idealnie utulą usta spragnionych, pomogą im błyskawicznie się napić. Przeważnie mają odcień ciemnozielony, ażeby wpasować się w okrycie żołnierzy. Następnym ich przeznaczeniem są wyprawy górskie, też osiągalne są dla normalnych podróżników. Dostępne w kilku edycjach kolorystycznych, jak również ze wzorami, np. w kratkę. Manierka znamionuje się tym, iż ma korek z zatrzaskiem, jakiego nie jesteśmy zmuszeni odkręcać, aby napić się wody – jonizatory wody – – sprawdź ofertę. Wiadomym jest, że są też edycje z nakrętką, jednakże nie są one tak wzięte, gdyż istnieje ryzyko wylania się trunku. Kiedy chodzi o to, gdzie możemy zakupić pojemnik, są to punkty sportowe, wojskowe i górskie. Dodatkowo w sieci istnieje gigantyczny wybór, prawdopodobnie nawet większy niż w marketach stacjonarnych. Cenowo kształtuje się to odmiennie, ponieważ za w wyższym stopniu profesjonalny sprzęt bez wątpienia zapłacimy więcej. Wyniesie nas to około 20-60 zł.

kurtki turystyczne

Autor: Jorge Láscar
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatek taki jak manierka sprawdzi się imponująco tak samo dla wojskowego, jak i dla podróżnika w górach. Zagwarantuje nam to, że będziemy posiadali napitek tuż obok, bez obawy wylania. Koszta nie są kolosalne, a aplikowanie szerokie.