Spędź aktywnie długi weekend

Od czasów powstania I Rzeczpospolitej aż do rozbiorów a później w okresie II Rzeczypospolitej stanowiliśmy państwo wielonarodowe. Od wielu wieków stanowiliśmy mozaikę wielu nacji a od 1569 roku państwem oficjalnie sfederowanym, łączącym w jednym organizmie państwowym 2 dawne księstwa, które do tej daty łączyła jedynie unia personalna. Od początku więc byliśmy jakbyśmy to nazwali obecnie krajem etnicznie zróżnicowanym. Tak było aż do pierwszej połowy dwudziestego wieku, niezależnie od niekorzystnych zmian politycznych jakie w przeciągu tych stuleci nasze państwo spotykały. Dopiero Druga Wojna i okres tuż po niej położyły temu stanowi rzeczy kres.

hotel

Autor: Sto-ispo Sp. z o.o.
Źródło: Sto-ispo Sp. z o.o.
Oczywistością jest że blisko 370 lat współegzystencji wielu narodowości na początek w jednym kraju a potem w jednym kręgu kulturowym musiało zostawić niezatarte ślady, pomimo brutalnie efektywnych działań dwóch największych dyktatur dwudziestego wieku – Komunizmu i Faszyzmu. Jednym z ważnych śladów jest kultura Kresów która przecież przetrwała w naszej świadomości aż do dziś. Naturalnie można mieć do legendy pogranicza zastrzeżenia iż w jakiś sposób odrealnia rzeczywistość. Jednak pomimo wszystko przetrwała w naszej zbiorowej świadomości.

I dzisiaj możemy poczuć dodatkowe info:tamten dawno przeszły czas. Wystarczy wybrać się na wycieczkę w lecie bądź w tej chwili z okazji Święta Niepodległości na wydłużony weekend, na Podlasie noclegi na podlasiu a szczegółowo do województwa podlaskiego. To na jego obszarze odnajdziemy pozostałości przeszłej wielokulturowej społeczności oraz odszukamy klimat Kresów niczym z książek. Starczy zatem wpisać w Google

hotel

Autor: LTB Sp. z o.o.
Źródło: VipTurystyka.pl

frazę: noclegi podlaskie by wynaleźć sobie dogodny punkt do wypraw.

Region ten jest jak cała wschodnia ściana Polski wymarzonym terenem dla tych osób które wypoczywając wolą pieszą wędrówkę aniżeli relaks w obecności kamerdynera w Liberii, w drogim eleganckim hotelu. Jest to miejsce gdzie możemy się radować hippiką i wycieczkami właśnie konno. Z naszego pensjonatu można pójść na wycieczkę do Biebrzańskiego Parku Narodowego. Wykaz atrakcji na . Świetnym punktem wypadowym jest pensjonat w pobliżu miejscowości Suchowola. Możemy zaznać wypoczynku w siodle i poczuć się jak szlachta.