Dlaczego chętnie odwiedzamy egzotyczne rejony?

Sezon urlopowy przybliża się wielkimi krokami. Na upragnione wczasy oczekujemy okrągły rok. To nasza należna premia za ciężką pracę. Myślimy o beztroskich chwilach na gorącej plaży, w pobliżu smukłych palm. Już od miesięcy przeglądamy foldery agencji turystycznych i planujemy nasze wczasy marzeń. Tak się zazwyczaj składa, że są to egzotyczne wycieczki. Co nas tak bardzo mami w takich odległych krajach? Dlaczego duża część rodaków pragnęłoby przeżyć wakacje w Indiach, Maroku, czy Tajlandii?

indie, egzotyczne

Źródło: http://www.eccotravel.eu/

Dalekie kraje to możliwość wielkiej przygody. Nawet jeśli obejrzeliśmy wiele filmów, lub też przejrzeliśmy tomy książek na dany temat, to ciągle jeszcze wycieczka do Indii niesie ze sobą spore ryzyko. I właśnie głód mocnych wrażeń popędza nas w takie rejony świata. Różnica w kulturze pomiędzy Europą, a kontynentem azjatyckim jest ogromna. Można rzec, że jest między nami wielka przepaść. Mówią nam o tym, osoby, które podróżowały jakiś czas w tych krajach. Zanim pojedziemy więc na taką wyprawę, trzeba jednak dowiedzieć się, co nam wolno, a co jest zabronione, tak byśmy uniknęli nieprzyjemnych niespodzianek już na miejscu.

Następnym czynnikiem, dla którego jeździmy na takie właśnie wczasy jest tamtejsza kuchnia. Odznacza się ona wielką ilością przypraw. Jest bardzo bogata w przeróżne elementy, a dania zdecydowanie różnią się od tych, które serwujemy sobie we własnych rodzinach. Warto podczas wycieczki skusić się i zjeść miejscowe smakołyki. Może się okazać, że nagle zakochamy się w kuchni indyjskiej lub wietnamskiej.

Często zapominamy, zapatrzeni w swoje europejskie tradycje, jak wielką i starożytną kulturę mają tamtejsze narody. Jadąc na urlop do Indii, możemy być spokojni, iż napotkamy na swojej drodze dużą ilość przepięknych zabytków, a także usłyszymy ciekawe historie. Wielkie wrażenie na przyjezdnych z całego świata robią obyczaje religijne w Indiach. Niechaj nie przestraszy nas paradująca ulicą krowa lub skaczące nam na głowę małpki. W Indiach każde zwierzę jest święte.