Dla osób uwielbiających naturę polską

O tym, że czasami powinno się wypocząć i oderwać się od codziennego kieratu, nie trzeba nikogo przekonywać. Niekiedy wystarczy wyjazd na weekend, żeby wypocząć i nabrać siły do wytężonej pracy. Większość Polaków wyrusza na wczasy na Mazury, bądź nad morze. Są także wielbiciele górskich wędrówek, natomiast urokliwych i nadal nieodkrytych zakątków własnego kraju jest więcej i warto odwiedzać nowe, atrakcyjne i równie ładne lokalizacje.

Ząbkowice Śląskie, Dolny Śląsk

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl

Baza krajoznawcza w Polsce jest coraz to lepsza i coraz więcej właścicieli pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych zamieszcza swoje oferty w Internecie. Serwisy zadedykowane odpoczynkowi w Polsce przekażą nam wszystkich pomocnych informacji. Wystarczy jedynie wybrać miejsce, jakie pragnęlibyśmy odwiedzać. Dla ludzi uwielbiających przyrodę, wspaniałą przygodą może okazać się odwiedzenie wielu wysp w okolicach Świnoujścia. Pełno tam tras i to nie tylko pieszych, lecz również rowerowych i kajakowych. To prawdziwy eden nie tylko dla amatorów pierwotnej przyrody, ale też fotografów.

Podróż na wczasy, bądź wypad weekendowy, jest możliwość także zaplanować do Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jest to jeden z najbardziej romantycznych rejonów w naszym kraju, urzekający turystów niesamowitymi krajobrazami i rozmaitością atrakcji. Miłośnicy przechadzek będą zafascynowani Doliną Prądnika, która znajduje się w Ojcowskim Parku Narodowym, natomiast badacze przeszłości mogą odwiedzić renesansowy gród w Pieskowej Skale.

Aktualnie znajduje się tu muzeum, jakie jest możliwość odwiedzać praktycznie przez cały rok. Własne miejsce znajdą fanatycy wspinaczek. Białe ostańce są wręcz wymarzone dla mniej biegłych ludzi, choć i doświadczeni wspinacze potwierdzają w tym miejscu swoje umiejętności. Do wspinaczki dopasowano nie tylko poszczególne skały, ale także całe pasma.

nad polskim jeziorem

Autor: Joeri Mages
Źródło: http://www.flickr.com

Często w jednym miejscu jest możliwość znaleźć sporo szlaków o zróżnicowanym stopniu trudności. Osoby, które wolą wycieczki (Rower górski 27.5) rowerowe, mają szansę zdecydować się na wycieczkę jedną z najsłynniejszych tras turystycznych w Polsce, Szlaku Orlich Gniazd. W zależności od zamiłowań, każdy jest w stanie wyjechać w takie miejsce, które je olśni.