Czy warto wybrać się do Gdańska lub Wrocławia?

Wrocław

Źródło: www.morguefile.com

Istnieje dużo punktów w kraju, które warte są zwiedzenia. Wielkie miasta mają swój charakterystyczny urok. Poza pierwszymi propozycjami, które są zazwyczaj wymieniane, czyli Warszawą i Krakowem, istnieje także wiele pozostałych, wartych zwiedzenia miejscowości. Ich walory wynikają z różnych czynników. Może to być bogactwo zabytków architektury czy sztuki, wspaniałe widoki, czy też charakterystyczne położenie miasta. W każdym z nich będą urokliwe miejsca, znane tylko niektórym mieszkańcom i warte odkrycia. Do takich miast niewątpliwie należą Wrocław i Gdańsk. Ich czynnikiem wspólnym z całą pewnością jest fakt, że posiadają bardzo bogaty dostęp do wody, choć jej źródła są różne.

Wrocław

Gdańsk

Autor: MrSco

Wrocław nie bez powodu określany jest mianem „miasta stu mostów”. Położony jest nad rzeką Odrą, która posiada dużą liczbę odnóg. Z tego powodu w prawie każdym punkcie Wrocławia znajduje się dostęp do rzeki, a co z tym związane – most. Mosty we Wrocławiu niejednokrotnie zachwycają swą różnorodnością.

Zobacz w tym miejscu, sprawdź ofertę pole namiotowe nad jeziorem naszej firmy a z całą pewnością znajdziesz coś ciekawego. Zapewniamy bardzo atrakcyjne ceny, zatem nie będziesz żałować!

Do najpopularniejszych należy Most Grunwaldzki, będący dobrym przykładem mostu wiszącego. Interesującym miejscem jest Most Tumski, który od jakiegoś czasu słynie z tego, że zakochane pary wieszają na nim kłódki ze swoimi imionami. W mieście nie brakuje punktów, gdzie można przenocować. „Hotel we Wrocławiu” to zapytanie, na które otrzymuje się naprawdę wiele wyników. Oferta hoteli we Wrocławiu jest urozmaicona pod względem kosztów i warunków, więc każdy turysta może znaleźć tam coś dla siebie. W mieście znajduje się także znaczna liczba parków, tworzących razem spory obszar terenów zielonych, służących wypoczynkowi.

Gdańsk

Gdańsk jest szóstym pod względem powierzchni miastem w kraju. Jego niewątpliwym atutem jest położenie. Położony jest bowiem nad Morzem Bałtyckim. Słynie głównie z faktu, że posiada port. Zaliczany jest także do listy najstarszych miast w kraju. Z tego powodu jego starówka jest bardzo atrakcyjnym miejscem do zwiedzania. Podobnie jak w przypadku Wrocławia, dużą część miasta tworzą tereny zielone w formie wielu parków. Hotel w Gdańsku także nie stanowi trudnego do odnalezienia celu. W Gdańsku i jego okolicy znajdują się tysiące miejsc, udzielających noclegów odwiedzającym. Ogromnie istotnym miejscem z uwagi na historię jest Westerplatte, półwysep będący symbolem początku II wojny światowej.