Czy ta nowość w sektorze księgarskim jak E-book, wyprze papierowo wydaną literaturę?

E-book czyli elektroniczna książka jest obecnie najlepiej sprzedającym się artykułem na zachodzie. Stopniowo wypiera on klasyczne, papierowe książki ponieważ niektóre tytuły wydawane są wyłącznie w postaci e-booków zwłaszcza w takich sferach jak informatyka. E-booki pojawiły się wiele lat temu w postaci manuali dołączanych do różnorakich programów komputerowych.

Łącznie z rozpowszechnieniem internetu, powstaniem DotComów czyli firm prowadzących swoją działalność gospodarczą wyłącznie w internecie i zapotrzebowaniu na informację, ebooki stały się niezwykle popularne. Przyczyniło się do tego dużo zalet tej formy książki do których najważniejszą jest mały koszt produkcji. Współczesne e booki zapisane są przede wszystkim w formacie pdf zapewniającym bezpieczeństwo danych w nich zawartych, gdyż takich plików nie da się edytować bez specjalnego programu.

regały z książkami w księgarni

Autor: brewbooks
Źródło: http://www.flickr.com
Do odczytu tego formatu potrzebny jest program Acrobat Reader firmy Adobe (program rozpowszechniany nieodpłatnie). Po jego ściągnięciu i zainstalowaniu pozostaje tylko ściągnąć parę książek. Czytanie książek zostało wyparte przez telewizję i Internet.

Zainspirował Cię ten wątek? Wejdź na nasz odsyłacz, tam na pewno znajdziesz jeszcze większą ilość faktów na problem, który Cię zainteresował.

W związku z tym księgarnia jest rzadziej odwiedzana.

czytnik ebook kindle

Autor: bfishadow
Źródło: http://www.flickr.com

Miłośnicy powieści biją na alarm widząc, że sprzedaż publikacji drastycznie spada, a dzieci i młodzież spędzają wiele godzin przed ekranem komputera lub telewizora. Jednakże darmowe ebooki to szansa na powrót wielu do czytania (przykłady: e-informatyka). Jest to przede wszystkim podyktowane tym, że ebooki są tańsze, a technika elektronicznego papieru jest już tak stworzona, że stać na nią już większość czytelników, Czytanie na e-booku to duża przyjemność. Nie męczy wzroku tak jak normalny ekran laptopa, tabletu czy smartfonu. Do czytania książek na ekranie czytników elektronicznych konieczne jest zewnętrzne źródło światła. Nie trzeba odbierać tego jako minus, a wręcz przeciwnie. Przecież normalne książki papierowe też czytamy tylko przy świetle. Dodatkową zaletą czytników ebooków jest dużo innych funkcji. Możemy oglądać na nich zdjęcia, słuchać muzykę, czy też przeglądać internet. Ebooki są znacznie tańsze od papierowych wersji. Niestety w Polsce wydający nie są przekonani jeszcze do wydawania jednocześnie książek w wersji elektronicznej i papierowej. Ich obawy powiązane są z piractwem. Wydawcy zachodni nie mają z tym ogromnego problemu i czytelnicy mają zawsze do wyboru dwie wersje książek, nawet premierowych bestsellerów.

Czy myślisz, że istnieje potrzeba dodatkowego sprawdzenia zawartych w tym artykule wiadomości? Jeśli tak, to kliknij tutaj oraz zweryfikuj witrynę (https://www.strojemikolaja.pl/brody-mikolaja/cat_23.php).

Przyszłość jest coraz lepsza dla ebooków (takich jak tutaj: interesujące przykłady do tekstu), bo już w pierwszej połowie roku 2012 odnotowano duży wzrost sprzedaży ebooków, a sami wydawcy również zaczynają spoglądać na wydania elektroniczne bardziej przyjaźniej i wydanie papierowej i elektronicznej wersji książki bywa już normą. Plany na kolejne lata zakładają znaczący wzrost o kilkaset procent rocznie rynku ebooków.

Osiągalne w internecie darmowe ebooki to książki umieszczone w wersji elektronicznej. Możemy je odczytywać na ekranie komputera, tabletów, za pomocą smartfonów ze specjalnym oprogramowaniem oraz na czytnikach. Czytnik zmieści się w dłoni, jest leciutki, możemy schować go do torby czy kieszeni, a jednocześnie możemy do niego wgrać kilkaset publikacji.