Czy można znaleźć upominek dla nastolatka w księgarni? Jakiego rodzaju książki czy filmy mogą zainteresować młodą osobę?

Często zastanawiamy się nad jakimś prezentem dla nastolatka i ciężko nam coś wymyślić. A może by tak pójść do księgarni, w jakiej powinniśmy znaleźć mnóstwo interesujących pomysłów na tego typu podarunek.

Nie nie będzie problemu z tym, aby w księgarni odnaleźć tytuły, które zadowolą wiele młodych osób. Gatunkiem, który cieszy się stale ogromną popularnością jest z pewnością horror. Z tego powodu pozycja książkowa Stephena Kinga Miasteczko Salem, ma duże szanse na to, aby spodobać się ludziom młodym. Jest to druga z kolei książka tego znanego ze swej ciekawej twórczości pisarza.

kobieta czytająca książkę

Autor: Erin Stoodley
Źródło: http://www.flickr.com

Zapewne nie ma osoby, jaka nie kojarzyłaby tego nazwiska oraz najbardziej znanych tytułów jego trzymających w napięciu oraz doskonale napisanych książek, jak choćby Lśnienie, Misery albo Christine. Sporo z pozycji książkowych Kinga doczekało się filmowych adaptacji, jakie swoją drogą mogą być równie trafionym pomysłem na upominek. Gdy o propozycjach filmowych mowa, to chwytliwym tytułem, tym bardziej dla chłopaka może być Lwie Serce z Jeanem-Claude’em van Damme’em. ten jest z czasów, kiedy aktor ten był u szczytu swojej sławy. Z pewnością spodoba się osobom, jakie lubią tego typu kino-

Świetnym pomysłem może okazać się też podarunek praktyczny. Jeżeli chodzi o młodego człowiek, który uczęszcza do szkoły średniej, to dostanie odpowiedniego tytułu w księgarni nie jakimś dużym problemem. Na polskim omawia się wiele lektur szkolnych, dlatego na przykład Żywot człowieka poczciwego Mikołaja Reja może okazać się tutaj dobrym pomysłem. Rzecz jasna jest wiele tytułów, po jakie trzeba sięgnąć w szkole średniej, natomiast jak zapytamy sprzedawcy, ten z pewnością pomoże nam wybrać coś odpowiedniego. Osoby lubiące na przykład historię, na pewno z chęcią poszerzą wiedzę, którą przyswajają sobie podczas lekcji.

księgarnia

Autor: morebyless
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego książka pod o tytule Starożytny Rzym może okazać się doskonałym podarunkiem dla licealisty. Gdy natomiast taka osoba interesuje się innymi czasami, to z łatwością znajdziemy sporo tematycznych pozycji książkowych-

Nie można traktować księgarni, jako miejsca, do którego chodzi się z konieczności. Warto także po prostu wziąć do księgarni takiego nastolatka po to, by sam wybrał coś odpowiedniego dla siebie. Może tego typu wizyty wejdą w nawyk oraz staną się regularniejsze. Będzie to z pewnością z pożytkiem dla tej młodej osoby.