Czemu pojechać na wycieczkę akurat do mało popularnego Meksyku?

Gdy decydujemy się na wakacje, Meksyk to najpiękniejszy kawałek globu do odwiedzenia. Z uwagi na występujący w tamtym rejonie klimat, a także wielką rozciągłość szerokości geograficznej, jest to niewyobrażalnie urozmaicone państwo. W jednej jego części panuje klimat równikowy, gdzie przeważają bardzo duże temperatury i okresy ulewne, natomiast w kolejnym miejscu – podążając na północ, dalej od równika – temperatury spadają, bywa zimniej i bardziej sucho.

czytaj o wakacjach w Meksyku

Autor: helmuthess
Źródło: http://www.flickr.com
Ze względu na tak duże urozmaicenie wycieczka (więcej tutaj) do meksyku to idealna możliwość dla spragnionych niezapomnianych wspomnień wczasowiczów. Podróżni częściej za cel swojej wycieczki obierają Jukatan – część Meksyku, gdzie przeważają wysokie temperatury, równikowa pogoda i standardowo letnia aura. Co warte uwagi, najlepszy okres na podróż do tego rejonu to okres między grudniem a majem, a to ze względu na fakt, że jest tam w tym czasie najprzyjemniejsza pogoda.

W czasie letnim temperatury oraz poziom wilgoci są w tym miejscu tak niekomfortowe, że ciekawszą alternatywą jest wycieczka w góry zakopane – https://witowextreme.pl/pl/przewodnik-tatrzanski – do Meksyku w okresie zimowym, gdy klimat staje się lepszy i na tyle dopasowany, że można spędzić tam epicki urlop. Pomimo tego sezon przyjazu turystów w tym rejonie trwa cały rok, a wycieczka do Meksyku może

wakacje

Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com

być też udana w okresie letnim (zwłaszcza dla tych ludzi, którzy wolą bardzo wysokie temperatury przemieszane sporymi opadami).

Odwiedzający zgodnie stwierdzają, że sączenie drinka siedząc w hotelowym ogrodzie, gdy kropi ciepły deszcz, także może być wspaniałym i orzeźwiającym doświadczeniem. Z tego względu nie ma konkretnej odpowiedzi na pytanie, w którym momencie wybrać się tam na wakacje. Meksyk jest otwarty dla turystów przez cały rok.

Po to, by wycieczka do Meksyku upłynęła w miłej atmosferze trzeba wziąć ze sobą rozsądnie spakowany bagaż. Podstawą udanej wyprawy jest minimalizacja bagażu. Nie trzeba brać zbyt dużo rzeczy. Przede wszystkim zdecydujmy się na ubrania letnie, z lekkich i przewiewnych materiałów.