Czasami pasja wychodzi poza edukację

W szkole pociechy uczą się określonych rzeczy, uzyskują pewną wiedzę, jednak powinniśmy pamiętać o tym, że może stać się tak, że zaciekawią się czymś kolejnym, o czym w szkole się nie mówi, a wówczas na nas, na rodzicach będzie ciążyła odpowiedzialność, żeby ułatwić im dostęp do tej wiedzy i jednocześnie, żeby powodować, aby chciały dalej rozwijać własne zaciekawienia.

Architektura to ciekawy zawód

nauka

Źródło: http://www.sxc.hu/

Jeżeli zauważamy, że nasze dziecko z jednej strony przejawia niesamowite zainteresowanie roślinami oraz tym jak mają możliwość prezentować się przydomowe ogródki, to bez wątpienia warto rozwijać w nim to zainteresowanie, bo znacznie więcej ludzi jest skłonnych zapłacić nawet za zaplanowanie swojego ogrodu, tak aby przedstawiał się on na pewno fantastycznie. Do rozwijania tej pasji wspaniale może posłużyć P. Latocha Rośliny ozdobne w architekturze krajobrazu cz.IV, to z niej dziecko (Małpi gaj producent) dowie się w jaki sposób można ze sobą łączyć przeróżne rośliny, a czego absolutnie nie można zrobić, aby im nie zaszkodzić. A jeśli zauważymy, że nasz nastolatek sporą uwagę przywiązuje do własnego ciała i do odżywiania się, to z pewnością warto mu podarować książkę P. Latocha Rośliny ozdobne w architekturze krajobrazu cz.IV, bo skoro chce wprowadzić zdrowe życie, to niech zrobi to w sposób sprawdzony i dobry, tak aby czasami sobie nie zaszkodził.

Szkoły muzyczne istnieją, a hiszpańskiego można się uczyć samemu
Nie ciągle jesteśmy w stanie od małego zauważyć jakiś talent w naszym dziecku, nie mniej jeśli podejrzewamy, iż zaczęło się ono interesował muzyką, to być może warto podarować mu Habela Jerzy Słowniczek muzyczny, z którego dowie się wielu fajnych rzeczy, a dopiero kiedy zachwyt danym instrumentem nie przeminie, pomyśleć nad jego zapisaniem do szkoły muzycznej. A co kiedy pod wpływem jakiejś bajki lub filmu zainteresowało się hiszpańskim? Mamy szanse go wpisać na właściwy kurs, kiedy nie ma takiego w pobliżu, to mamy szanse mu zakupić odpowiednie książki i płyty do jego nauki. Wpierw na poziomie podstawowym, a następnie Oskar Perlin Język hiszpański dla zaawansowanych, tak żeby cały czas zgłębiał swoją wiedzę o tym języku. Oferty tutaj: Oskar Perlin Język hiszpański dla zaawansowanych

Książki są wielkim oparciem

nauka logiki

Autor: Luis Vidal
Źródło: http://www.flickr.com

Nie można opierać nauki na samodzielnym słuchaniu tego o czym pragniemy się dowiedzieć, ponieważ nie jesteśmy w stanie wszystkiego na raz spamiętać. Z drugiej strony powinniśmy brać wyłącznie takie książki, które cieszą się na pewno sporym zainteresowaniem i które są zaakceptowane przez specjalistów, bo jedynie wówczas będziemy mieli pewność, iż przekazują nam one z pewnością tą najwspanialszą i najbardziej istotną wiedze.