Co powinno się zobaczyć ciekawego w Italii?

Uważam, że Włochy to najbardziej atrakcyjny turystycznie kraj na całym świecie. Być może trochę przesadziłem, przecież ciężko w jednoznaczny sposób wskazać najpiękniejszy kraj, lecz w końcu Italia to niesamowite miejsce. W szczególności kocham Florencję. Pół roku temu byłem we Florencji – niezwykłe miasto, które jakby nie patrzeć jest jednym wielkim muzeum. Gdybym w sumie miał taką możliwość, to zostałbym w Toskanii na stałe. Bez cienia wątpliwości niezwykłe miasto – jedno z fajniejszych na tym świecie.

Godna zainteresowania jest także Piza – chociaż gdyby nie słynna Krzywa Wieża, zapewne nie słyszelibyśmy zbyt często o tym miasteczku, to i tak całkowicie nie zgadzam się z ludźmi, którzy twierdzą, iż Piza jest mocno przereklamowana, tak naprawdę nic ciekawego – prócz Wieży, sobą nie prezentuje (polecamy również zabytki: Bazylika świętego marka w Wenecji. Szanuję ludzie upodobania, lecz drogi internauto – nigdy nie powinieneś omijać Pizy. Zresztą także nie powinieneś nie jechać do Sieny. Według mnie Siena to najbardziej urokliwe miasteczko na terenie Włoch. Niesamowita miejscowość, która jest doskonała dla kochających średniowiecze.

wakacje nad morzem

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Wenecja? Z pewnością oklepane miasto, lecz jakie piękne! Moim skromnym zdaniem Wenecja to perfekcyjne miejsce dla zakochanych. Np. spędzenie miesiąca miodowego w Wenecji jest bardzo dobrym pomysłem (po kliknięciu w link zobaczysz więcej: Włochy atrakcje turystyczne polecamy. (rozwinięcie tematu: Skalnik >> polecana strona)Nigdy nie powinniśmy myśleć, iż Wenecja w trakcie sezonu może nam pozwolić odpocząć. A więc jeśli nie pragniesz stykać się z setkami podróżnych, pewnie musisz odwiedzić Wenecję gdzieś tak w lutym. Chciałbym także wspomnieć nieco odnośnie stolicy Włoch.

Chociaż złośliwcy powiedzą, że faktyczną stolicą Italii jest Mediolan, to bez dwóch zdań Rzym (wyjazd firmowy na mecz do Rzymu) jest niezwykłą stolicą. Owszem, kasę robi się w Mediolanie, lecz Rzym to chyba obok Paryża najładniejsza stolica na Starym Kontynencie. Byłem w Rzymie 8 lat temu – no i do tej pory wspominam te niezwykłe widoki.

Choćby Koloseum bądź słynna fontanna. Muszę niestety kończyć, a tak naprawdę jest do opisania aż tyle interesujących miejsc… Ale to pokazuje, że Italia jest niezwykłym krajem. W końcu nie ma chyba drugiego tak urokliwego miejsca. To oczywiście moja mocno subiektywna opinia – nigdy nie ukrywałem, że jestem ogromnym fanem Italii.
Źródło: