Co możemy w mieście, a co na wsi? Konkretny dylemat tak naprawdę jest bez sensu. A to dlaczego

Podobnie jak wyjeżdżamy na wieś, by odpocząć od miejskiego chaosu, tak samo przybywamy do miasta, by coś załatwić. Takie właśnie kształtuje się to życie między wsią a miastem. Gdziekolwiek żyjemy znajdujemy się po jednej lub po drugiej stronie, lecz zawsze mamy jakieś powody żeby narzekać, bo jak mieszkamy na odludziu to chcielibyśmy być bliżej centrum miasta, a kiedy mieszkamy w mieście pragniemy spokoju. No i jak to pogodzić?

pokój hotelowy

Autor: Schezar
Źródło: http://www.flickr.com
To podobnie zachowanie jak w sytuacji pogody. Kiedy jest zima (sprawdź koniecznie – sylwester w górach szklarska poręba) już mamy dość mówimy, by już się to skończyło, żeby zrobiło się ciepło. No i później przychodzi lato, radujemy się aż do czasu, gdy rozpoczynamy narzekanie na upały…Wydaje się, że jest to błędne koło, cokolwiek byśmy nie mówili i robili zawsze objawią się narzekania. Nie wiadomo do końca, czy to polska cecha narodowa, czy po prostu taka już jest natura ludzka. Przyrównując nasz klimat umiarkowany do na przykład klimatu, gdzie występują dwie pory roku: sucha i mokra, to nie wiadomo czy jesteśmy w bardziej beznadziejnej sytuacji.

U nas, choć pory roku powoli się zmieniają jest jednakże duża różnorodność. Mamy tak naprawdę gorące, a nawet upalne lato, ciepłą wiosnę, mroźną i śnieżną zimę. No i albo pełną magii, albo ponurą jesień. Tam, gdzie występuje wyłącznie pora sucha i deszczowa przez 1 część roku aż do znudzenia pogoda jest identyczna, w drugiej części roku podobnie, lecz tym razem ciągle leje deszcz. Czy byśmy wtedy nie narzekali? Podobnie jak ten cały konflikt między miastem i wsią. Ktoś żyje niedaleko Wrocławia i zdaje sobie sprawę, iż są sale konferencyjne Wrocław, markety, urzędy, restauracje Wrocław także ma i bary, kina… Lecz wrocławianin w takiej sytuacji powie, że za to tam na wsi, znajdują się pola, jest cisza i spokój. A to na pewno też jest ważne, bo na przykład noclegi w okolicy Wrocławia są bardzo w cenie. Zobacz

restauracja hotelowa

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
Tak naprawdę można pogodzić to wszystko.

Dodatkowe wiadomości na opracowany w tym wpisie są Ci potrzebne? Bez nerwów. Kliknij w ten link i wszelkie inne wątki tutaj (https://horyzont.net.pl/wycieczki-szkolne/wycieczki-dla-nauczycieli/) otrzymasz. Zapraszamy!

Co to za problem wyskoczyć w weekend w inne miejsce. Ze wsi do miasta albo odwrotnie. Mieszkasz na wsi i pragniesz wybrać się w weekend do kina. Nic trudnego. Identycznie, jak mieszkasz w dużym mieście, to w weekend możesz planować wyjazd na łono natury. Może to i krótko taki weekend, no ale nie da się nagle przeprowadzić w inne miejsce, więc musimy się cieszyć z tego, co mamy.