Ciekawe lokacje nad morzem

dzieci

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Polskie morze przez długie lata było nie brane pod uwagę w naszych planach urlopowych. Uważa się, że najchętniej przebywa się w zagranicznych kurortach. Zachwyciliśmy się malowniczą Toskanią, słoneczną Grecją, czy tajemniczym Egiptem. Nie wyobrażamy sobie już dobrego leniuchowania bez upału i kryształowego morza. Zapomnieliśmy już o tym, jak okazałe wybrzeże oczekuje na nas w Polsce.

Wyrazistym minusem wypoczynku nad Bałtykiem może być kapryśna pogoda. Jednak, czy my przypadkiem nie przesadzamy ? Owszem, pojawiają się pozbawione szczęścia sezony, kiedy jest niewiele bezchmurnych dni, ale minione sezony pokazują, że i u nas możemy się nieźle opalić. Poza tym, rozkapryszona aura może być jednocześnie zaletą. Po tygodniu upałów, myślimy o chłodniejszym powiewie wiatru.

Gorące wakacje

Źródło: iiimillenium.pl

Jeśli myślimy, że nad Bałtykiem ciągle panują standardy takie jak za minionych, PRL-owskich czasów, to bardzo się mylimy. Obskurne motele i rozwalające się łóżka już dawno odeszły do lamusa. Teraz nadmorskie miejscowości dobrze dbają o własnych wczasowiczów i oferują im przepastnie wyposażone pokoje. Nie można narzekać też na inne udogodnienia, jakie oferują nam ośrodki wczasowe. Wykupując noclegi na Helu, możemy mieć pewność należytej jakości usług. Hotele nęcą zmodernizowanymi basenami, gabinetami spa i saunami. Przebywając w tych ośrodkach, możemy skorzystać z przepastnej oferty zabiegów kosmetycznych.

Jeżeli natomiast nie jesteśmy w stanie sobie pozwolić na drogie apartamenty, możemy wpaść na korzystne oferty. Noclegi we Władysławowie (np. ), czy w Sopocie wcale nie muszą być zbyt drogie. Trzeba tylko wytrwale poszukać. W wielu miasteczkach jest mnóstwo małych pensjonatów, które wynajmują dobre pokoje w korzystnych cenach. Doskonałym rozwiązaniem są też kwatery prywatne.

Urlop nad polskim morzem to nie tylko opalanie się na plaży i kąpiele. Wiele nadmorskich miejscowości chce przywabić odwiedzających rozmaitymi atrakcjami. Są organizowane ciekawe imprezy, festiwale, czy zloty. Miasteczka troszczą się o czystość na skwerach, w parkach, czy też na plaży, tak by pobyt był jak najbardziej przyjemny.