Brzezina- co warto zobaczyć?

Brzezina jest miejscowością na Dolnym Śląsku, liczącym około kilkaset ludności. umiejscowiona jest w odległości blisko 4 kilometrów od Wrocławia. Znajduje się tam dużo zabytków oraz pozostałych obiektów wartych zwiedzenia. Brzezina to miejsce częstych wycieczek osób zarówno z całego kraju, jak i spoza niego. Miejscowość tą odwiedzał Jan Paweł II. Jego rodzinnym miastem były Wadowice.

Był on niezwykle silnie związany ze swoim rodzinnym miastem i niejednokrotnie o nim wspominał w latach późniejszych. O popularności tego miasta pod względem turystycznym świadczyć może częstotliwość wpisywania w wyszukiwarki w Internecie haseł w rodzaju „nocleg Wadowice”.

Co warto zobaczyć

W Wadowicach znajduje się kilka wartych ujrzenia obiektów. Będzie to przede wszystkim dom późniejszej głowy Kościoła, gdzie powstało muzeum. Znajdują się w nim wszelkie pamiątki po Karolu Wojtyle do których należą świadectwa ze szkół, fotografie czy rękopisy. W Wadowicach istnieje parę innych obiektów związanych z osobą przyszłego papieża. Połączone są specjalnym szlakiem turystycznym. Warto zobaczyć także multimedialną wystawę na temat Karola Wojtyły, jak również obejrzeć pomnik na jego cześć.

pałac brzezina

Autor: Biuro prasowe Fundacji Doliny Pa

Oprócz tego w Wadowicach warte zobaczenia są stare obiekty sakralne, klasztor, jak również klasycystyczny dwór. W pobliżu miasta urządzono park miniatur, który jest dużą rozrywką z rodzaju tych, które aktualnie zyskują ogromną popularność. W obrębie parku stworzono na przykład labirynt z zielonych krzewów, który może być źródłem zabawy na dłuższy czas, zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych. Bliskość takich miast jak Kraków, Wieliczka oraz Oświęcim powoduje, że nierzadko urządzane są wycieczki w celu zwiedzenia atrakcji tych miejscowości w ramach jednego wyjazdu.

Zobacz również hotele w okolicy wrocławia.

Możliwości noclegu

Wyszukiwanie internetowe po hasłach takich jak „noclegi w okolicy wrocławia” umożliwia otrzymanie zaskakująco dużej liczby wyników. Najprawdopodobniej dzieje się tak ze względu na popularność pielgrzymek do Wadowic. Zapytanie takie daje bowiem prawie 10 tysięcy rezultatów ze stron, dotyczących noclegów w hotelach, pensjonatach i mieszkaniach prywatnych.

Źródło:

Źródło: http://www.palacbrzezina.pl/