Bieszczady tajemnicze i niedostępne czyli co interesującego może zaoferować odwiedzającym ten wspaniały region kraju.

Jednym z najdzikszych po dziś dzień regionów naszego kraju są Bieszczady. Niedostępne, tajemnicze kuszą od lat miłośników aktywnego odpoczynku i pięknej przyrody. Dziś Bieszczady się zmieniają, popularne wypoczynkowe miejscowości są bardzo chętnie odwiedzane przez licznych turystów, a na górskich szlakach tworzą się niekiedy kolejki.

polecany serwis

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

Coraz bardziej zaczęła się też rozwijać baza noclegowa w tych wspaniałych górach. Tam, gdzie do niedawna były ciche, spokojne wsie dzisiaj pojawiły się nowoczesne ośrodki wczasowe i pensjonaty, czekające na turystów. Noclegowa baza bez przerwy się rozrasta, rozwijają się również przeróżne atrakcje i rozrywki, dzięki jakim wakacje bieszczady będą jeszcze ciekawsze i bardziej interesujące. Znacznie zaczęła się rozwijać sieć rowerowych i konnych tras, bo Bieszczady to idealne miejsce dla tych form rozrywki. Coraz więcej w tej części kraju pojawia się także różnych kulturalnych wydarzeń, mających skusić jeszcze większą ilość turystów do odwiedzin. Sprawdź więcej informacji na ten temat: Bieszczady – wyjątkowe wakacje.

Ale największą chyba z atrakcji Bieszczad nie są wcale góry, a największe w naszym kraju sztuczne Jezioro Solińskie. Wody tego jeziora utrzymane są w spiętrzeniu za pomocą kilkudziesięciometrowej zapory – widok z jej góry jest niezwykły i wiele osób odwiedza Solinę głównie po to, aby zrobić rundkę się na zaporze i pooglądać piękne widoki. Rzecz jasna jak to z większością zbiorników bywa, również to jezioro (Kliknij tutaj) jest w dużym stopniu używane do uprawiania wodnych sportów. Nie można na nim pływać motorówkami, ale już żaglówkami, rowerami wodnymi i kajakami już jak najbardziej tak.

góry - Bieszczady

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z najchętniej odwiedzanych miejscowości nad Jeziorem Soliński, oprócz samej Soliny oczywiście, stał się Polańczyk. Ta nieduża miejscowość jest coraz bardziej popularna wśród wczasowiczów, na tyle, że polańczyk noclegi trzeba rezerwować znacznie wcześniej, niekiedy parę miesięcy przed planowanym przyjazdem. Największym plusem Polańczyka rzecz jasna będzie samo jezioro, ale ta właśnie miejscowość jest także doskonałym miejscem na bazę do wypadów w góry.