Azja to niezwykły kontynent!

Azja to fantastyczny teren – chociaż na pewno należy umieć odróżniać Kazachstan od powiedzmy Chin, a Chiny od Tajlandii. Mówimy o bardzo dużym kontynencie, a więc to zapewne całkowicie typowe, że wszelakie próby generalizowania Azji nie mają większego sensu.

Krajobraz Chin

Autor: Robert Montgomery
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo cieszy, iż wreszcie Polacy są w stanie zwiedzać Azję, kiedyś to było bardzo utrudnione. Niby i w tej chwili nie jest zbyt prosto poznawać Azję, najbardziej istotną przeszkodą jest kasa, ale trochę bardziej ogarnięty pod niektórymi punktami miłośnik podróży, nawet jeżeli nie zarabia więcej, aniżeli typowa średnia krajowa, bez cienia wątpliwości może za relatywnie niewygórowane pieniądze odkryć Tajlandię albo Turcję.

Niezbyt zaawansowany podróżnik musi szczególnie udać się do Tajlandii – naprawdę wycieczka Tajlandia sprawi, że praktycznie każdy podróżnik będzie chciał wrócić wielokrotnie do Azji. Niesamowite widoki, smaczne jedzenie na ulicy, no i wspaniali ludzie – to właśnie wszystko powoduje, iż zawsze Tajlandia zaskakuje, nigdy nie będziemy myśleli po ujrzeniu chociażby Phuketu, że Tajlandia jest

eccotravel

przereklamowanym krajem. Bangkok, zatem stolica Tajlandii jest fajnym miejscem, lecz bądź co bądź warto jak najszybciej jechać na południe – szczególnie Phuket to piękna miejscówka. A może wycieczka do chin także jest rewelacyjna?

Tak naprawdę wizyta w Tajlandii sprawia, że tak jakby przyzwyczaimy się do Chińczyków – w końcu znaczna część tajskiej populacji posiada chińskie korzenie. Trudno w bardzo krótkim artykule powiedzieć, które atrakcje Chin są najmocniej godne uwagi, ale można śmiało rzec, iż bardzo dobrym rozwiązaniem jest poznawanie jakże wielkiego chińskiego sukcesu. A więc mowa o tym, że wycieczka do Chin może sprawić, iż dostrzeżemy z jakich przyczyn jest to tak błyskawicznie rozwijający się kraj. Na sam koniec warto także wspomnieć, że Indie wycieczki sprawiają, że nareszcie zobaczymy te słynne kontrasty, zatem pomieszania dużego bogactwa z tą biedą, która praktycznie odbiera nam radość z odkrywania Indii (poznaj nasze propozycje).