Bukowina Tatrzańska cudowne miejsce na aktywny urlop

Położona na Skalnym Podhalu, na wysokości 967 – 1000 m n. p. m. Bukowina Tatrzańska, to idealne miejsce do podziwiania fenomenu Tatr – nic, więc dziwnego, że z roku na rok coraz więcej osób decyduje się by spędzić tu urlop a Bukowina Tatrzańska pretenduje do najpopularniejszego miejsca na wypoczynek 2014, ferie i wakacje.

znajdź noclegi w Ustronuy

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Główną część Bukowiny stanowi wierch Kramarski – tutaj znajduje się kościół, urzędy, szkoła, dom ludowy, biblioteka oraz sklepy. Kolejne istotne wierchy to wierch Bundowy, Olczański, Bachledowy, Rusiński i Głodowski.

Bukowina była jedną z najmłodszych wsi na Podhalu. Pierwszy zapis dotyczący Bukowiny pojawia się w dokumentach z tysiąc sześćset trzydziestego roku. Pierwsze zagrody w górach powstały na skutek wycinki puszczy tatrzańskiej. Rozkwit osady następował dość pomału,na skutek ostrego klimatu i nieżyznej ziemi. Nędzę mieszkańców pogłębiały obowiązkowe daniny. Sytuację poprawiła dopiero reforma społeczna oraz przemiany w technice i produkcji rolnej. Zaczął działać przemysł i rzemiosło – pojawili się pierwsi młynarze, olejarze, kowale, cieśle, stolarze, kołodzieje oraz szewcy.

Znaczącym etapem na drodze rozwoju była także samodzielna budowa kościoła a także szkoły i Domu Ludowego, przy których został utworzony Teatr i Chór Włościański wykorzystujący talenty wokalne i taneczne mieszkańców. Niesłychanie ważną rolę odegrało również Towarzystwo Przyjaciół Bukowiny, a wszystkie wspomniane elementy złożyły się na bogate dziedzictwo tutejszej kultury miejscowej, niezwykle atrakcyjnej pod względem turystycznym.

Zaciekawił Cię ten tekst? Zatem będą przydatne ekstra źródła, które dadzą Ci sporo newsów na ten temat. Zachęcamy więc do kliknięcia w ten link.

Miłośnicy górskich wycieczek powinni zapoznać się z ofertą wczasów w Beskidach

***
Pełną propozycję na wypoczynek 2015 w Bukowinie Tatrzańskiej oraz w Beskidach można odnaleźć w serwisie albo klikając na poniższe linki:
– noclegi Bukowina Tatrzańska
– pensjonaty Bukowina Tatrzańska
– beskid śląski noclegi