Bukowina Tatrzańska cudowne miejsce na aktywny urlop

Położona na Skalnym Podhalu, na wysokości 967 – 1000 m n. p. m. Bukowina Tatrzańska, to idealne miejsce do podziwiania fenomenu Tatr – nic, więc dziwnego, że z roku na rok coraz więcej osób decyduje się by spędzić tu urlop a Bukowina Tatrzańska pretenduje do najpopularniejszego miejsca na wypoczynek 2014, ferie i wakacje.

znajdź noclegi w Ustronuy

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Główną część Bukowiny stanowi wierch Kramarski – tutaj znajduje się kościół, urzędy, szkoła, dom ludowy, biblioteka oraz sklepy. Kolejne istotne wierchy to wierch Bundowy, Olczański, Bachledowy, Rusiński i Głodowski.

Bukowina była jedną z najmłodszych wsi na Podhalu. Pierwszy zapis dotyczący Bukowiny pojawia się w dokumentach z tysiąc sześćset trzydziestego roku. Pierwsze zagrody w górach powstały na skutek wycinki puszczy tatrzańskiej. Rozkwit osady następował dość pomału,na skutek ostrego klimatu i nieżyznej ziemi. Nędzę mieszkańców pogłębiały obowiązkowe daniny. Sytuację poprawiła dopiero reforma społeczna oraz przemiany w technice i produkcji rolnej. Zaczął działać przemysł i rzemiosło – pojawili się pierwsi młynarze, olejarze, kowale, cieśle, stolarze, kołodzieje oraz szewcy.

Znaczącym etapem na drodze rozwoju była także samodzielna budowa kościoła a także szkoły i Domu Ludowego, przy których został utworzony Teatr i Chór Włościański wykorzystujący talenty wokalne i taneczne mieszkańców. Niesłychanie ważną rolę odegrało również Towarzystwo Przyjaciół Bukowiny, a wszystkie wspomniane elementy złożyły się na bogate dziedzictwo tutejszej kultury miejscowej, niezwykle atrakcyjnej pod względem turystycznym. Miłośnicy górskich wycieczek powinni zapoznać się z ofertą wczasów w Beskidach

***
Pełną propozycję na wypoczynek 2015 w Bukowinie Tatrzańskiej oraz w Beskidach można odnaleźć w serwisie albo klikając na poniższe linki:
– noclegi Bukowina Tatrzańska
– pensjonaty Bukowina Tatrzańska
– beskid śląski noclegi