Czy ta nowość w sektorze księgarskim jak E-book, wyprze papierowo wydaną literaturę?

Czy ta nowość w sektorze księgarskim jak E-book, wyprze papierowo wydaną literaturę?
E-book czyli elektroniczna książka jest obecnie najlepiej sprzedającym się artykułem na zachodzie. Stopniowo wypiera on klasyczne, papierowe książki ponieważ niektóre tytuły wydawane są wyłącznie w postaci e-booków zwłaszcza w takich sferach jak informatyka. E-booki pojawiły się wiele lat temu w postaci manuali dołączanych do różnorakich programów komputerowych.

Łącznie z rozpowszechnieniem internetu, powstaniem DotComów czyli firm prowadzących swoją działalność gospodarczą wyłącznie w internecie i zapotrzebowaniu na informację, ebooki stały się niezwykle popularne. Przyczyniło się do tego dużo zalet tej formy książki do których najważniejszą jest mały koszt produkcji. Współczesne e booki zapisane są przede wszystkim w formacie pdf zapewniającym bezpieczeństwo danych w nich zawartych, gdyż takich plików nie da się edytować bez specjalnego programu. Continue reading “Czy ta nowość w sektorze księgarskim jak E-book, wyprze papierowo wydaną literaturę?” »

Bolączki i problemy, które spotykają będący w dużym kryzysie księgarski rynek.

Bolączki i problemy, które spotykają będący w dużym kryzysie księgarski rynek.
Jedną z najstarszych form spędzania wolnego czasu jest czytanie, ludzie od dawien dawna traktowali książki jako świetną formę wykorzystania wolnych chwil. Lecz książki to także ogromna wiedza, na ich stronach zapisano większość wiadomości, jakie posiadła przez minione lata ludzkość. Może się wydawać, że literaturze nic nie jest w stanie zagrozić, jednak niestety ostatnie lata sprawiły że jest zupełnie inaczej. Przynajmniej w naszym kraju, bo niestety nasi sąsiedzi jakoś sobie radzą i tam problemów na rynku wydawniczym nie widać.

Continue reading “Bolączki i problemy, które spotykają będący w dużym kryzysie księgarski rynek.” »